Սիրական Համա քաղաքում ֆուգասի պայթյունի հետեւանքով զոհվել են անվտանգության երեք աշխատակիցներ եւ վիրավորվել է մեկ սպա, հաղորդում է սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը:
Իր հերթին, արբանյակային «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքը հաղորդում է երեք ցուցարարների մահվան մասին, ովքեր սպանվել են նոյեմբերի 18-ին երկրի անվտանգության ուժերի կողմից:
Սիրիական հեռուստաընկերությունը հաղորդում է, որ ուրբաթօրյա աղոթքի հազարավոր մասնակիցներ Դամասկոսի մզկիթներում բողոքի ակցիա են կազմակերպել Արաբական լիգայի երկրների` Սիրային անդամակցությունից զրկելու որոշման կապակցությամբ:
Նշենք, որ Արաբական պետությունների լիգան Սիրիային վերջնագիր էր ներկայացրել, ըստ որի` Սիրիան բռնությունը պետք է դադարեցներ երեք օրվա ընթացքում, հակառակ դեպքում երկրի նկատմամբ տնտեսական պատժամիջոցներ են կիրառվելու:

В результате взрыва фугаса, заложенного участниками военного сопротивления в городе Хама Сирии, погибли трое сотрудников сил безопасности и ранен один офицер, сообщает сирийское агентство САНА.
В свою очередь, спутниковый телеканал «Аль-Арабия» сообщает о трех демонстрантах, убитых 18 ноября силами безопасности страны.
Сирийское телевидение сообщает, что тысячи участников пятничной молитвы, прошедшей в мечетях в Дамаске, провели демонстрации протеста против решения Лиги арабских государств (ЛАГ) о приостановке членства Сирии в организации. Массовая акция протеста против политики ЛАГ проходит также на расположенной в центре сирийской столицы площади Сабаа Бахрат.
Напомним, что Лига арабских государств предъявила Сирии трехдневный ультиматум, и ждет ее официального разрешения, чтобы направить в страну наблюдателей. В случае невыполнения Сирией требований ЛАГ она будет подвергнута экономическим санкциям.