Ռուսաստանն ու Ուկրաինան փոխանակել են գերիներին, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Ուկրաինայի տարածքից վերադարձվել է 75 ռուս զինվորական, Ուկրաինա է տեղափոխվել 75 զինվորական։ Զեկույցում պարզաբանվում է, որ գերությունից ռուս զինվորականների վերադարձի ժամանակ «մարդասիրական բնույթի միջնորդություն» են իրականացրել Արաբական Միացյալ Էմիրությունները։
Ուկրաինայի ռազմագերիների բուժման համակարգող շտաբը միայն հայտնել է, որ Ուկրաինան վերադարձրել է պատերազմում զոհված 212 զինծառայողի մարմինները։ Խոսքը զինծառայողների մասին է, որոնք մասնակցել են ռազմական գործողություններին Դոնեցկի, Զապորոժիեի, Լուգանսկի և Խարկովի ուղղություններում։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հաստատել է, որ Կիևը ռուսական գերությունից վերադարձրել է 75 մարդու։ Նրանց թվում են Ուկրաինայի զինված ուժերի և Ուկրաինայի ազգային գվարդիայի զինծառայողներ, սահմանապահներ, ինչպես նաև չորս խաղաղ բնակիչ։

Россия и Украина провели обмен пленными, сообщило Минобороны РФ.
С территории Украины возвращены 75 российских военнослужащих, Украине переданы 75 военных. В сообщении уточняется, что при возвращении российских военных из плена «посредническое участие гуманитарного характера» оказали Объединенные Арабские Эмираты.
Украинский Координационный штаб по обращению с военнопленными только сообщил, что Украина вернула тела 212 военнослужащих, погибших на войне. Это военные, участвовавшие в боевых действиях на донецком, запорожском, луганском и харьковском направлениях.
Президент Украины Владимир Зеленский подтвердил, что Киев вернул из российского плена 75 человек. Среди них — военнослужащие ВСУ и Нацгвардии Украины, пограничники, а также четверо мирных жителей.