«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Ներկայացվող ցանկը լավագույնս նկարագրում է պետության՝ դեպի որեւէ տեսանելի տեղ չշարժվող բարձրագույն մարմնի դերը եւ կշիռը հեղափոխականների օրոք։ Այսպես՝ թափուր է նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը (դրա համար ով պատահի՝ լուսանկարում է նախագահին տարբեր հանգուցյալների աճյունի ֆոնին)։
Թափուր են արտաքին կապերի եւ արարողակարգի բաժինների պետերի պաշտոնները։ Թափուր են պարգեւների եւ կոչումների, ներքին աուդիտի եւ այլ բաժինների ղեկավարների պաշտոնները։
Հարցը, ըստ մեզ, ունի երկու հիմնական հավանական պատասխան` կամ «չքայլած» նախագահի համար անընդունելի են Նիկոլ Փաշինյանի հրամցրած կադրերը, եւ նրանք չեն հրամանագրվում, կամ նախագահն ինքը, չունենալով որեւէ զբաղմունք, չի կարողանում հայտնաբերել անձանց, ովքեր կհամաձայնեն աշխատել «ոչինչ չանողների հիմնարկում»:

Представляемый список лучше всего описывает роль и вес не перемещающегося ни на какое видное место высшего органа - государства - при революционерах. Таким образом, должность главы администрации президента вакантная. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Вакантны также должности начальников отделов внешних связей и протокола. Вакантны должности руководителей отделов наград и званий, внутреннего аудита и др.
На наш взгляд, вопрос имеет два основных возможных ответа: либо кадры, представляемые Николом Пашиняном, неприемлемы для президента, либо сам президент не в состоянии найти людей, согласных работать в «учреждении, в котором никто ничего не делает», - отмечает издание.