Օգոստոսի 27-ին Դիլիջանում շարունակվում են ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի և արտերկրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների տարեկան աշխատաժողովի աշխատանքները։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ քննարկվել են ՀՀ արտաքին քաղաքական օրակարգում գտնվող առաջնահերթ հարցեր, մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային ու միջազգային զարգացումների, առկա մարտահրավերների շուրջ։
Անդրադարձ է կատարվել միջազգային գործընկերների հետ երկկողմ համագործակցության ընթացիկ ծրագրերին, գործընկերության խորացման հնարավոր հեռանկարներին, ինչպես նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանը։

В Дилижане продолжается работа ежегодного рабочего собрания руководящего состава центрального аппарата МИД Армении и глав дипломатических представительств за рубежом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД республики, во главе с Мирзояном обсуждены приоритетные вопросы внешнеполитической повестки РА, состоялся обмен мнениями вокруг региональных и международных событий, имеющихся вызовов.
Были затронуты текущие программы двустороннего сотрудничества с международными партнерами, возможные перспективы углубления партнерства, а также вопрос взаимодействия на многосторонних площадках.