ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ներկայացրել է Ակադեմիական քաղաքի հայեցակարգային մաստեր-պլանը:
Վարչապետը միաժամանակ տեղեկացրել է, որ առաջիկայում տեսանյութերի միջոցով մտադիր է առավել մանրամասն ներկայացնել՝ որտեղ ինչ է նախատեսվում և ինչ բովանդակություն կա:
Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է ագրարային կամ գյուղատնտեսական կրթության մասին:
«Այն մեր մտահղացմամբ, պետք է տեղավորվի տեխնոլոգիական կլաստերում: Ինչո՞ւ, որովհետև գյուղատնտեսությունն ինքը տեխնոլոգիա, է և մարդկության կողմից որդեգրված կամ հայտնաբերված ամենահին տեխնոլոգիաներից մեկը»,- ներկայացրել է վարչապետն ու առավել մանրամասնել այս ուղղությանը վերաբերող կրթական հնարավորությունները:

Prime Minister Nikol Pashinyan presented the conceptual master plan of the Academic City of Armenia on Facebook.
Also, the premier informed that in the near future, he plans to present through videos—and in more detail—what is planned at the Academic City and what the content is.
This time, Pashinyan spoke about agrarian, or agricultural, education.
"According to our idea, it should be placed in the technological cluster [of the Academic City]. Why? Because agriculture itself is a technology, and one of the oldest technologies adopted or discovered by humanity," the Armenian PM said, and detailed the education opportunities related to this domain.