Գերմանիան հավելյալ 8 միլիոն եվրո (8,4 միլիոն դոլար) մարդասիրական օգնություն կտրամադրի Սիրիային, կավելացնի իր ներկայությունը երկրում և կնշանակի պետնախարար Թոբիաս Լինդներին որպես իր ներկայացուցիչ, չորեքշաբթի ասել է արտգործնախարար Աննալենա Բաերբոքը, հայտնում է Reuters-ը։
«Մենք հույսի պահ ենք տեսնում», - ասել է նա՝ ներկայացնելով ութ կետից բաղկացած գործողությունների ծրագիրը՝ միաժամանակ հավելելով, որ իրավիճակը «կայուն չէ»։
Նա ասել է, որ սիրիացի փախստականների վերադարձը պետք է համաձայնեցվի Եվրոպայի և ՄԱԿ-ի գործընկերների հետ:

Германия выделит дополнительно 8 миллионов евро (8,4 миллиона долларов) на гуманитарную помощь Сирии, увеличит свое присутствие в стране и назначит государственного министра Тобиаса Линднера своим представителем, заявила в среду министр иностранных дел Анналена Бербок, передает Reuters.
«Мы видим момент надежды», - сказала она, представляя план действий из восьми пунктов, при этом добавив, что ситуация «не стабильна».
По ее словам, возвращение сирийских беженцев должно координироваться с партнерами в Европе и Организацией Объединенных Наций.