Ուկրաինայի քաղաքացիների համար Վրաստանում առանց վիզայի գտնվելու ժամկետը երեք տարուց կրճատվել է մեկ տարվա։ Համապատասխան փոփոխությունները կառավարության որոշման մեջ կատարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն։
«Ուկրաինայի քաղաքացիներն իրավունք ունեն մուտք գործել Վրաստան առանց վիզայի և մնալ երկրում մեկ ամբողջ տարի»,- ասվում է փաստաթղթում։
Մինչև 2025 թվականի փետրվարի 24-ը մուտք գործած և Վրաստանի տարածք գտնված Ուկրաինայի քաղաքացիների գտնվելու իրավունքը կերկարաձգվի մինչև 2026 թվականի փետրվարի 24-ը:
2023 թվականի փետրվարին Վրաստանի իշխանությունները ուկրաինացիներին թույլատրեցին երկու տարի մնալ երկրում առանց վիզայի: 2024 թվականի ապրիլին ժամկետը երկարացվել է մինչև երեք տարի։

The period of visa-free stay of Ukrainian citizens in Georgia has been reduced from three years to one year. Corresponding changes to the government decree was made by the Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze, reports Novosti-Georgia.
“Citizens of Ukraine have the right to enter Georgia without a visa and stay on the territory of the country for one full year,” the document says.
Ukrainian citizens who entered and stayed on the territory of Georgia until February 24, 2025 will have their right to stay extended until February 24, 2026.
In February 2023, the Georgian authorities allowed Ukrainians to stay in the country without visas for two years. In April 2024, the term was extended to three years.