Կրասնոյարսկի ղեկավար Վլադիսլավ Լոգինովին մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար։ Հետաքննության տվյալներով՝ խոսքը ավելի քան 180 միլիոն ռուբլու մասին է, հայտնել են ՌԴ քննչական կոմիտեից։ Խափանման միջոց ընտրելու հարցը որոշվում է, գրում է «Коммерсант»-ը։
Ըստ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների՝ 2018-2024 թվականներին Վլադիսլավ Լոգինովը հետևողականորեն զբաղեցրել է առաջին տեղակալի և քաղաքի ղեկավարի պաշտոնները և կաշառք է ստացել առևտրային կազմակերպության գլխավոր տնօրենից։ Պարգևատրումը ներառում էր ինչպես գումար, այնպես էլ քաղաքապետին պատկանող հողամասում բաղնիքի կառուցման համար վճար։
Հետաքննության կարծիքով, դրա դիմաց քաղաքապետն ապահովել է, որ ընկերությունը քաղաքային ճանապարհների վերանորոգման համար պետական պայմանագրեր կնքի «Ճանապարհների, ենթակառուցվածքների և բարելավման վարչություն» քաղաքային հաստատության հետ։
ՌԴ քննչական կոմիտեն պարզաբանել է, որ խուզարկություններ են անցկացվել քաղաքապետի աշխատասենյակում և նրա բնակության վայրում, որի ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել են քաղաքային պայմանագրերի կնքմանը, կատարմանը և վճարմանն առնչվող փաստաթղթեր։

The head of Krasnoyarsk, Vladislav Loginov, has been charged with taking a bribe on a particularly large scale. According to the investigators, it is about the amount of more than 180 million rubles, reports the Investigative Committee of the Russian Federation. The issue of selecting a measure of restraint is being decided, reports “Kommersant.
According to the version of law enforcers, in the period from 2018 to 2024, Vladislav Loginov, “successively filling the positions of first deputy and head of the city, received a bribe from the General Director of a commercial organization”. The remuneration included both money and payment for the construction of a bathhouse on a land plot belonging to the mayor.
For this, the investigation believes, the mayor secured for the firm the conclusion of state contracts with the MKU “Department of Roads, Infrastructure and Improvement” for the repair of city roads.
The Investigative Committee of the Russian Federation specified that searches were conducted in the office of the mayor, as well as at his place of residence, “during which documents related to the conclusion, execution and payment of municipal contracts were found and seized”.