ԱՄՆ նախագահ Թրամփը հայտարարել է, որ կկարողանա պարզել՝ արդյոք համաձայնության կարելի՞ է հասնել Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հանդիպման «հավանաբար առաջին երկու րոպեների ընթացքում», թե՞ ոչ։ Դրա մասին հաղորդում է Sky News-ը։
«Սա պատերազմ է, որը երբեք չպետք է տեղի ունենար։ Սա պատերազմ է, որը չէր լինի, եթե ես նախագահ լինեի։ Այն երբեք չէր լինի»,- կրկնել է նա։
Թրամփը հավելել է, որ իր կարծիքով Պուտինը ցանկանում է «վերջ դնել պատերազմին»։
«Ես սա մի քանի անգամ ասել եմ, և հետո հիասթափվել եմ, քանի որ հիանալի հեռախոսազրույց եմ ունեցել նրա հետ, որից հետո հրթիռներ են արձակվել Կիևի կամ որևէ այլ վայրի վրա»,- ասել է նա։

Президент США Трамп заявил, что сможет определить, может ли быть достигнута сделка, «вероятно, в течение первых двух минут» своей встречи с Владимиром Путиным. Об этом сообщает Sky News.
«Это война, которая никогда не должна была произойти. Это война, которая не произошла бы, если бы я был президентом. Она никогда бы не произошла», - повторил он.
Трамп добавил, что, по его мнению, Путин хочет «покончить с войной».
«Я говорил это несколько раз, а потом был разочарован, потому что у меня был с ним отличный телефонный разговор, а затем ракеты запускались по Киеву или по какому-то другому месту», — говорит он.