Գյումրիում երեկ` հունվարի 20-ի կեսօրին հայտնաբերված կնոջ դիակի վերաբերյալ նոր մանրամասներ են պարզվել: Ամենայն հավանականությամբ Գյումրիի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի նախկին շենքի նկուղում հայտնաբերված կնոջ այրված դիակը, որը ենթադրվում է, որ  Գյումրիի Սավոյան փողոցի բնակիչ 21-ամյա Մարի Դավթյանինն է, շենքի նկուղում հայտնվել է նրան սպանելուց եւ այրելուց հետո: Այս մասին NEWS am-ին փոխանցել   են Ոստիկանության Գյումրիի բաժնից:
Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ սպանությունը տեղի է ունեցել կենցաղային հողի վրա: Գյումրիի ոստիկանապետ Վարուժան Շաշիկյանի փոխանցմամբ՝ քննությունը կորոշի, թե ինչ հողի վրա է սպանություն կատարվել, բայց որ սպանություն կատարվել է, այս մասին նա չի հերքել՝ասելով, որ ենթադրվում է նաեւ, որ սպանելուց հետո դիակն այրել են՝ հետքերը վերացնելու համար: Իսկ Շիրակի մարզային ոստիկանության քննչական բաժնի պետ Կարուշ Թովմասյանի փոխանցմամբ՝Մարի Դավթյանի տնակը եւս այրվել է, որից հետո նա ապրել է տարբեր վայրերում:
Մարի Դավթյանը, քննչական բաժնի պետի փոխանցմամբ մեկ անչափահաս քույր ունի՝ 13 տարեկան, որը «Տիրամայր Հայաստանի» կրթահամալիրի սան է: Իսկ Մարիի մոտ 1 տարեկան երեխային ոստիկանները գտել են Օնիկ անունով մի տղամարդու մոտից, որ Մարիի ամուսնու բարեկամն է, ապրում է նույն թաղամասում: Երեխային ոստիկանները հանձնել են մանկատուն:
Հիշեցնենք, որ երեկ NEWS am-ը տեղեկացրել էր , որ Գյումրիի նախկին պոլիտեխնիկական ինստիտուտի վթարային շենքի նկուղից ոստիկանները հայտնաբերել են այրված եւ հոշոտված կնոջ դիակ: Դիակն այրված է եղել 70 տոկոսով: Կատարվում է դատաբժշկական փորձաքննություն:

GYUMRI. – New details have become known with respect to a young woman’s dead body which was discovered Friday in Armenia’s Gyumri city.
The burnt body of the woman, who is assumed to be Gyumri resident Mari Davtyan, 21, in all probability was discovered after her killing and setting to fire, Police Force Gyumri Precinct informed Armenian News-NEWS.am.
And according to Gyumri Police Chief Varuzhan Shashikyan, the investigation will determine the cause of the murder. He did not deny this was a murder, and added that after the killing the body was burned to eliminate the traces.
Shirak Regional Police Investigation Division Chief Karush Tovmasyan informed that Mari Davtyan’s one-year-old child was handed to the children’s home.
To note, the police discovered Friday, at the basement of the damaged building of Gyumri’s former Polytechnic Institute, the body of a woman who was burned and torn to pieces. Seventy-percent of the body was burned. A forensic medical examination is being conducted.