Հայ գործարարը դանակով հարձակվել է Կալինինգրադի շրջանի Կրասնոզնամենսկի մարզի համայնքային սեփականության կառավարման կին տնօրենի վրա: Նա տնօրենին դանակով մի քանի վնասվածք է հասցրել:
Ըստ «Ինտերֆաքսի» տվյալների` դեպքը տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ պաշտոնյան 2 անգամ գործարարին մերժել է բիզնեսի համար տարածք տրամադրել: Համայնքային սեփականության կառավարման տնօրենուհու հետ խոսակցության ժամանակ տղամարդն ափերից դուրս է եկել, մանրամասնել են Կրասնոզնամենսկի Ներքին գործերում:
1966թ. ծնված հայը ձերբակալված է, հայտնում է գործակալությունը, սակայն ձերբակալվածի անունը չի հաղորդվում: Կնոջը տեղափոխել են հիվանդանոց:

Предприниматель-армянин  напал с ножом на начальницу отдела муниципального имущества администрации Краснознаменского района Калининградской области. Он  нанес ей несколько ножевых ранений.
По информации «Интерфакса», инцидент произошел после того, как чиновница дважды отказала предпринимателю в выделении помещения для ведения бизнеса. Во время разговора с представительницей администрации мужчина вышел из себя, пояснил представитель Краснознаменского ОВД.
Уроженец Армении 1966 года рождения, проявивший «слишком горячий нрав», задержан, сообщает агентство, но имя задержанного не называется. Женщину с непроникающими ранениями отправили в больницу.