ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի լիագումար նիստին ՄԱԿ Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի 2024-2025թթ. զեկույցի քննարկմանը, ՄԱԿ-ում մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը գոհունակություն է հայտնել Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի՝ 2025թ. նստաշրջանի ընթացքում կատարած համապարփակ աշխատանքի համար:
Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի 2025թ. նստաշրջանի նախագահին՝ իր արդյունավետ ղեկավարման և այս աննախադեպ տարում աշխատանքային հավակնոտ ծրագրով Խորհուրդը ղեկավարելու համար։
Դեսպան Հովհաննիսյանը ընդգծել է, որ ստանձնելով Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի 2026թ. բյուրոյում իր պարտավորությունները՝ Հայաստանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը Տնտեսական և սոցիալական խորհրդին՝ որպես ՄԱԿ-ի համակարգի հենասյուն, որը անփոխարինելի է 2030 օրակարգի առաջխաղացման, մեր համատեղ գործողությունների համաձայնեցվածության ամրապնդման և ի հայտ եկող մարտահրավերների նկատմամբ բազմակողմ համակարգի ճկունության ապահովման և արձագանքման համար։

During the discussion of the 2024–2025 report of the UN Economic and Social Council at the UN General Assembly’s plenary meeting of its 80th session, Armenia’s Permanent Representative to the UN, Ambassador Paruyr Hovhannisyan, expressed satisfaction with the comprehensive work carried out by the Economic and Social Council during its 2025 session.
Hovhannisyan thanked the chairperson of the Economic and Social Council’s 2025 session for the effective leadership and for guiding the Council with an ambitious work program during this unprecedented year.
Ambassador Hovhannisyan emphasized that by assuming its responsibilities in the bureau of the Economic and Social Council for 2026, Armenia reaffirms its commitment to the Economic and Social Council as a pillar of the UN system, which is indispensable for advancing the 2030 agenda, strengthening the coordination of joint actions, and ensuring the flexibility and responsiveness of the multilateral system to emerging challenges.