2025 թվականին բյուջեի եկամուտները կավելանան 306 միլիարդ դրամով, իսկ ծախսերը՝ 350 միլիարդ դրամով։ Այս մասին հունվարի 21-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Նա բացատրել է, որ կապիտալ ծախսերը աճել են 151 միլիարդ դրամով։ Հովհաննիսյանը հավելել է, որ Պաշտպանության նախարարության ենթակա կապիտալ ծախսերը աճել են 86 միլիարդ դրամով՝ հասնելով 419 միլիարդ դրամի կամ ավելի քան 1 միլիարդ դոլարի։
Նրա խոսքով՝ տնտեսական բլոկի կապիտալ ծախսերը (առանց Պաշտպանության նախարարության տվյալների և միջազգային գործընկերների կողմից ֆինանսավորվող ծախսերի) աճել են 81,7%-ով կամ 70 միլիարդ դրամով: «Դրա վրա ամենաէական ազդեցությունն ունեցել են դպրոցների շինարարական աշխատանքները», - ընդգծել է ֆինանսների նախարարության ղեկավարը:

In 2025, Armenia’s budget revenues will increase by 306 billion drams, and expenditures by 350 billion drams, Minister of Finance Vahe Hovhannisyan told a press conference Wednesday.
He noted that capital expenditures increased by 151 billion drams. Hovhannisyan added that capital expenditures under Armenia’s Ministry of Defense increased by 86 billion drams, reaching 419 billion drams, or more than $1 billion.
According to him, capital expenditures of Armenia’s economic bloc—excluding data from the defense ministry and expenditures funded by international partners—increased by 81.7% percent, or 70 billion drams.
“The most significant impact on this was the school construction work,” added the Armenian finance minister.