ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին։ Այդ մասին տեղեկանում ենք նախարարի Ֆեյսբուքի էջից:
«Ողջունել եմ դեսպանին և կարևորել Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունների շարունակական զարգացումը։
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել է՝ Հայաստան - Միացյալ Թագավորություն հարաբերությունները ռազմավարական գործընկերության մակարդակում են։
Հանդիպման ժամանակ քննարկել ենք ենթակառուցվածքային ծրագրեր։
Դեսպանին տեղեկացրել եմ, որ ՏԿԵ նախարարությունը խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագիր է իրականացնում, և շատ ցանկալի կլինի այդ ծրագրերում, միջազգային մրցույթներում տեսնել ՄԹ ընկերությունների։
Անդրադարձ ենք կատարել նաև «Խաղաղության Խաչմերուկ» նախաձեռնությանը։
Երկուստեք կարևորել ենք հունիս ամսից Երևան - Լոնդոն ուղիղ չվերթների մեկնարկը, որը հնարավորություն կտա էլ ավելի զարգացնել երկու երկրների հարաբերություններն ինչպես առևտրատնտեսական, այնպես էլ զբոսաշրջության ուղղությամբ»,- նշված է գրառման մեջ։

Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan on Tuesday received the ambassador of the United Kingdom (UK) to Armenia, Alexandra Cole, we learn from the minister's Facebook page.
"I welcomed the ambassador and highlighted the continued development of relations between Armenia and the United Kingdom.
The ambassador, in turn, emphasized [that] Armenia-United Kingdom relations are at the level of strategic partnership.
During the meeting, we discussed infrastructure projects.
I informed the ambassador that the Ministry of TAI [i.e. Territorial Administration and Infrastructure] is implementing a large infrastructure project, and it would be very desirable to see UK companies in these projects, international tenders.
We also touched upon the Crossroads of Peace initiative [of Armenia].
We have both attached importance to the launch of direct Yerevan-London flights from June, which will enable to further develop relations between the two countries in both trade and economic and tourism," adds the Armenian official.