ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի հրավերով Հայաստանում է գտնվում Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը։ Այդ մասին NEWS.am—ին հայտնում են էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Այցի շրջանակում այսօր ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում կայացել է երկու երկրների նախարարների պաշտոնական հանդիպումը։
Հայաստան–Վրաստան երկկողմ օրակարգի շրջանակում կողմերը քննարկել են համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված մի շարք առաջնահերթություններ՝ ընդգծելով տնտեսական կապերի ռազմավարական նշանակությունը և փոխշահավետ զարգացման հանձնառությունը։
«Համոզված եմ, որ մեր տնտեսական համագործակցության առկա ներուժը դեռևս ամբողջությամբ իրացված չէ, և այսօրվա հանդիպումը կարևոր հնարավորություն է համադրելու մեր ջանքերը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- նշել է Գևորգ Պապոյանը։
Քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացման, բեռների անխոչընդոտ տարանցման, ինչպես նաև զբոսաշրջության ոլորտի զարգացման վերաբերյալ հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է գործարար շրջանակների միջև ուղիղ կապերի ակտիվացումը, մասնավորապես՝ B2B ձևաչափով հանդիպումների խթանումը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են երկկողմ համագործակցության հետագա խորացման պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով շարունակական երկխոսության կարևորությունը։

A delegation led by the Georgian Minister of Economy and Sustainable Development, Mariam Kvrivishvili, is in Armenia at the invitation of Armenian Minister of Economy Gevorg Papoyan.
Within the framework of the visit, an official meeting of the ministers of the two countries took place Friday at the Ministry of Economy of Armenia, the ministry informed Armenian News-NEWS.am.
In connection with the Armenia-Georgia bilateral agenda, the parties discussed a number of priorities aimed at expanding cooperation, and emphasizing the strategic importance of economic ties and the commitment to mutually beneficial development.
“I am convinced that the existing potential of our economic cooperation has not yet been fully realized, and today's meeting is an important opportunity to combine our efforts for the benefit of our peoples,” Gevorg Papoyan noted.
The avenues for deepening of trade and economic relations, unhindered transit of cargo, as well as the development of the tourism sector were discussed.
Also, both parties emphasized the importance of intensifying direct contacts between business circles of Armenia and Georgia; in particular, promoting meetings in the B2B format.
At the end of the meeting, the interlocutors reaffirmed their readiness to further deepen bilateral cooperation, and stressed the importance of continued dialogue between the two countries.