ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը զանգահարել է Fox News-ի թոք-շոու, որտեղ նրան խնդրել են պատասխանել ընտրողներին, որոնք դժգոհ են, որ նա Իրանի դեմ պատերազմ է սկսել։
«Ես պետք է ինչ-որ բան անեմ Ամերիկան ​​մեծափառ դարձնելու և այն մեծափառ պահելու համար»,- ասել է Թրամփը՝ պնդելով, որ Իրանի միջուկային զենքի առկայությունը կխաթարի այդ նպատակները։
Իր միտքն ընդգծելու համար նա հիշել է հորեղբորը, որը 41 տարի Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի պրոֆեսոր է եղել և իրեն «սարսափելի» պատմություններ է պատմել միջուկային էներգիայի ներուժի մասին։
Այնուհետև Թրամփին հարցրել են, թե արդյոք իրանցիները կարո՞ղ են փողոց դուրս գալ, ինչպես նա նրանց կոչ է արել փետրվարի 28-ի պատերազմը հայտարարելու իր ելույթում։
ԱՄՆ նախագահը Fox News-ին ասել է, որ իրանցիները «վախենում են» փողոց դուրս գալ։
«Մի կողմն ունի զենքեր, և նրանք ունեն շատ վտանգավոր զենքեր… և նրանք միայն կրակում են ձեզ վրա։ Մարդիկ քաջ են, բայց դադարում են քաջ լինելուց, երբ տեսնում են, թե ինչպես են մարդկանց կրակում աջ ու ձախ։ Ամեն ինչ սկսվեց կանանցից մոտ մեկ տարի առաջ։ Մենք ունեինք 250 հազար կին։ Նրանք ունեին կանայք, որոնց դիպուկահարները կրակել էին ուղիղ աչքերի մեջտեղում»,- հայտարարել է Թրամփը։

U.S. President Donald Trump called into a Fox News talk show, where he was asked to respond to voters unhappy with his decision to start a war against Iran.
“I have to do something to make America great and keep it great,” Trump said, claiming that Iran’s possession of nuclear weapons would undermine those goals.
To emphasize his point, he recalled his uncle, who taught at the Massachusetts Institute of Technology for 41 years and told him “terrible” stories about the potential dangers of nuclear energy.
Trump was then asked whether Iranians might take to the streets — something he had urged them to do in his February 28 speech announcing the start of the war.
The U.S. president told Fox News that Iranians are “afraid” to protest.
“One side has the weapons, and they’re very dangerous weapons… and all they do is shoot at you. People are brave, but they stop being brave when they see people being shot left and right. It started with women about a year ago. We had 250,000 women. They had women being shot by snipers right between the eyes,” Trump said.