Իրանը հայտարարել է, որ այսօր առավոտից հարվածներ է հասցրել Բեն Գուրիոնում և Հայֆայում իսրայելական բանակին պատկանող Siemens, Telecom և AT&T ընկերությունների ռազմավարական կարևորության կապի, հեռահաղորդակցության և արդյունաբերական կենտրոններին, հաղորդում է Tasnim-ը։
«Siemens-ի արդյունաբերական ծրագրային ապահովման կենտրոնը, որը տեղակայված է բռնազավթված տարածքների կենտրոնական շրջաններում (Բեն Գուրիոն օդանավակայանի մոտ), մասնագիտացած է առաջադեմ տեխնոլոգիաների, մասնավորապես՝ արհեստական ​​բանականության և արդյունաբերական ավտոմատացման մեջ։
Հայֆայում AT&T կապի կենտրոնն ամերիկյան հետազոտական ​​կենտրոններից մեկն է, որը աշխատում է Իսրայելի բանակի համար առաջադեմ ցանցային տեխնոլոգիաների, ամպային հաշվարկների և արհեստական ​​բանականության ոլորտներում։
«Հըզբոլլահը» նույնպես հայտնել է Իսրայելի բանակի կապի օբյեկտներին հարվածելու մասին»,- նշված է հրապարակման մեջ։

Iran reported that since this morning, it has been targeting strategically important communication, telecom, and industrial centers operated by Siemens, Telecom, and AT&T, which are controlled by the Israeli military in Ben-Gurion and Haifa, Tasnim News Agency reports.
“The Siemens industrial software center, located in central areas of the occupied territories near Ben-Gurion Airport, specializes in advanced technologies, including artificial intelligence and industrial automation.
The AT&T communication center in Haifa is one of the U.S. research centers working on advanced network technologies, cloud computing, and artificial intelligence for the Israeli military.
Hezbollah has also reported strikes on Israeli army communication facilities,” the publication notes.