Ըստ հարցումների՝ «Ուժեղ Հայաստանն» ունի բոլոր հնարավորությունները ընտրություններում հաղթելու համար։ Այս մասին ապրիլի 2-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀԷՑ-ի նախկին գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Դավիթ Ղազինյանը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքական ուժն բոլոր հնարավորություններն ունի ընտրողների ձայների 50+1 տոկոսը հավաքելու, խորհրդարանում բացարձակ մեծամասնություն կազմելու և Սամվել Կարապետյանի նման ունենալու վարչապետ ունենալու համար։ Ղազինյանը հավելել է, որ նրանք գիտեն իրենց ուժեղ կողմերը և աշխատում ենք բոլորի հետ։ Ըստ նրա՝ կուսակցությունում կանխատեսում են ընտրողների մասնակցության աճ։ Նա հիշեցրել է, որ «ՔՊ»-ն նախորդ ընտրություններում հաղթել է պարզապես ընտրողների պասիվության պատճառով։ Ղազինյանը ասել է, որ Սամվել Կարապետյանի կուսակցությունը նոր հույս է առաջարկում, ինչը կարող է բարձրացնել ընտրողների մասնակցությունը։ Հավելելով, որ այդ դեպքում իշխանությունները հաղթելու շանսեր չունեն։
Հակադարձելով Կարապետյանի քաղաքացիության մասով օրենսդրությունը խախտելու վերաբերյալ մեղադրանքներին՝ Ղազինյանը հավաստիացրել է, որ օրենսդրությունը չի խախտվում, իսկ Կարապետյանը, լինելով քաղաքական ուժի ղեկավար և ունենալով երկքաղաքացիություն, իրացնում է իր իրավունքները։ «Դա մանիպուլյացիա է։ Մենք ժողովրդին ազնվորեն ցույց ենք տալիս այն ճանապարհային քարտեզը, որով Սամվել Կարապետյանը դառնալու է վարչապետ»,- հավելել է Ղազինյանը։
Պատասխանելով այն հարցին, որ կուսակցությունը կարող է չգրանցվել՝ Ղազինյանն ընդգծել է, որ այդ դեպքում ընտրությունների օրինականությունը հարցականի տակ կդրվի։ Ամեն դեպքում, «Ուժեղ Հայաստանը» պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման։ Ինչ վերաբերում է ընտրակաշառք բաժանելու մեղադրանքներին, Ղազինյանը հիշեցրել է, որ կուսակցությունն արդեն հայտարարություն է արել այդ մասին. «Մեր կուսակցությունը նույնիսկ մանրուքներում օրենք չի խախտում։ «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 30 տարի օգնել է մարդկանց։ Հիմա վերցրին ու օրենքը փոխեցին. ո՞վ տուժեց դրանից։ Տուժեցին նրանք, ովքեր դեղորայքի և բուժօգնության համար աջակցություն էին ստանում»։ Խոսելով այն մասին, թե ինչպես է կուսակցությունը պատժելու որոշ անձանց ընտրություններում հաղթելուց հետո՝ Ղազինյանը շեշտե է իր անձնական տեսակետը առ այն, որ պետական դավաճանությունը չի ներվելու։

Согласно опросам, у «Сильной Армении» есть все возможности победить на выборах. Об этомзаявил бывший и.о. генерального директора ЭСА, член правления партии «Сильная Армения» Давид Казинян 2 апреля на пресс-конференции.
По его словам, у политической силы есть все возможности набрать 50+1процентовголосов избирателей, составить абсолютное большинство в парламенте и иметь премьер-министра в лице Самвела Карапетяна. Знаем свои сильные стороны, работаем со всеми, отметил Давид Казинян. По его словам, в партии прогнозируют рост участия избирателей. Он напомнил, что «ГД» на предыдущих выборах победил просто из-за пассивности избирателей. «Партия Самвела Карапетяна предлагает новую надежду, что повысит участие избирателей. В этом случае у властей нет шансов», - полагает Казинян.
Парируя обвинения в нарушении законодательства по части гражданства Карапетяна, Казинян заверил, что законодательство не нарушается, а Карапетян, будучи руководителем политической силы и имея двойное гражданство, реализует свои права. «Проблемы нет, это манипуляция. Мы честно показываем народу дорожную карту, по которой Самвел Карапетян будет премьер-министром», - добавил Казинян.
Отвечая на вопрос о том, что партию могут не зарегистрировать, Казинян подчеркнул, что в таком случае выборы будут под сомнением. В любом случае «Сильная Армения» готова ко всем сценариям. Что касается обвинений в раздаче подкупов, Казинян напомнил, что партия сделала заявление по этой части. «Наша партия не делает ничего противоправного даже в деталях. Благотворительный фонд «Ташир» 30 лет помогал людям. Взяли поменяли закон, кто пострадал? Те, кто получал помощь на лекарства и медпомощь», - заметил Казинян. Говоря о подходах партии к наказанию некоторых лиц после победы на выборах, Казинян особо подчеркнул, что его личное мнение таково: госизмена не будет прощена.