Չինական Դունգուան քաղաքի բնակչուհին վախեցրել է փողոցում իրեն հետապնդող տղամարդում՝ հանկարծակի նրա առաջ մերկանալով:
Ականատեսների խոսքով՝ տղամարդը ինչ-որ մի ընթացք մոտոցիկլով հետեւում էր երիասարդ կնոջը հրապարակի տարածքում, որտեղ տարբեր համերգներ եւ շոուներ են կազմակերպվում: Հայտնվելով հրապարակում կառուցված բեմին՝ չինուհին կանգ է առել, հարցրել իրեն հետապնդողին, թե ինչ է իրենից ուզում ու հանել է հագուստը, հաղորդում է «Lenta.ru»-ն՝ վկայակոչելով «Orange News»-ին:Կնոջ պահվածքը ցնցել է տղամարդուն, նա փախուստի է դիմել: Այնուամենայնիվ, դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանությունը, որը չի պատժել չինուհուն:
«Սովորաբար նման պահվածքը պատժվում է տուգանքներով, սակայն այս դեպքում որոշեցինք կնոջը պատասխանատվության չենթարկել»,- նշել են իրավապահ մարմնի աշխատակիցները:Ինքը կինը ոստիկանության հետ զրույցում հայտարարել է, որ մերկացել է ինքնապաշտպանությունից ելնելով: Նա ընդգծել է, որ իր գործողությունները ակցիայի բնույթ չէին կրում եւ հանկարծակի էին:

Жительница китайского города Дунгуань отпугнула мужчину, который преследовал ее на улице, внезапно раздевшись перед ним.
По словам очевидцев, некоторое время мужчина на мотоцикле ехал за молодой женщиной по территории площади, где проводятся различные концерты и устраиваются шоу. Оказавшись на сцене, оборудованной на площади, китаянка остановилась, спросила у своего преследователя, чего он от нее хочет, а затем сняла с себя одежду, сообщает Лента.Ру со ссылкой на Orange News.
Поведение женщины шокировало мужчину, и он скрылся. На место, тем не менее, прибыла полиция, которая не стала наказывать китаянку за публичный стриптиз. «Вообще-то, подобные деяния караются штрафом, но в данном случае мы решили не привлекать женщину к ответственности», — отметили сотрудники правоохранительных органов.
Сама женщина в беседе с полицией заявила, что разделась исключительно, чтобы защитить себя от возможных приставаний. Она подчеркнула, что ее действия не носили акционного характера и были внезапными.