Գեղարքունիքում սեպտեմբերի 5-ի երեկոյան տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետեւանքով վիրավորված մայոր Սեւակ Գասպարյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, մահացել է: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին «Էրեբունի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքից:
Նրանց փոխանցմամբ՝ բժիշկները մի քանի օր պայքարել են նրա կյանքը փրկելու համար, սակայն այսօր առավոտյան ժամը 09:00-ի սահմաններում զինվորականը մահացել է:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 5-ին` ժամը 22:30-ի սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի Ծովակ գյուղի մոտ տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայողներ, կապիտան Տարոն Սեդրակյանը տեղում մահացել է, մայոր Գրիգոր Սահակյանը եւ ենթասպա Գեւորգ Վարդանյանը մահացել են քիչ անց՝ Վարդենիսի կայազորային զինվորական հոսպիտալում:
Զինծառայողներ՝ մայոր Սեւակ Տիգրանի Գասպարյանը եւ կրտսեր սերժանտ  Հարություն Հրանտի Միրզոյանը տեղափոխվել են Կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալում:

YEREVAN. – Major Sevak Gasparyan, who was injured in the tragic accident on September 5, has lost his life.
Representatives at the intensive care unit of “Erebouni” Medical Center in Yerevan, the capital city of Armenia, have informed the above-said to Armenian News-NEWS.am.
They stated that although the doctors fought to save his life for several days, the military officer passed away Friday at around 9am.
The Investigative Committee of Armenia had informed that, as a result of an accident that had occurred on September 5 at around 10:30pm nearby Tsovak in the Gegharkunik Province, military Captain Taron Sedrakyan had died on the spot while Major Grigor Sahakyan and noncommissioned officer Gevorg Vardanyan had lost their lives shortly afterwards, at the garrison military hospital in Vardenis town.
Major Sevak Gasparyan and Junior Sergeant Harutyun Mirzoyan, on the other hand, were transferred to the Ministry of Defense Central Clinical Military Hospital in Yerevan.