Ստամբուլում ազգությամբ հայ Արեթ Քամարին պատկանող բժշկական կենտրոնը փակել են Թուրքիայի ազգային անվտանությանը սպառնացող վտանգի պատճառով։
Ինչպես տեղեկացնում է Ստամբուլի հայկական «Ակոս»–ը, թուրքական իշխանությունները արտակարգ դրության համատեքստում  Ֆեթուլլահ Գյուլենի հետ կապ ունենալու կասկածանքով փակել են 3 համալսարան, 149 դպրոց, 150 միություն, 15 հիմնադրամ ու 4 բժշկական կենտրոն։ Փակված բժշկական կենտրոններից մեկն էլ պատկանել էազգությամբ հայ Արեթ Քամարին։
Հայ բժիշկը պնդել է, թե ինքը հայ է ու քրիստոնյա եւ որեւէ կապ չունի Գյուլենի կամ նրա կողմնակիցների հետ։ Նա շեշտել է, թե իր կենտրոնը փակել են նախարարների խորհրդի որոշումով, որի պատճառով ինքը զրկվել է դատարան դիմելու հնարավորությունից։

В Стамбуле по обвинению в связи с последователями Гюлена и якобы исходя из соображений национальной безопасности закрыт принадлежащий армянину Арету Камари медцентр.
Как сообщает газета «Акос», по аналогичному обвинению уже зарыты 3 университета, 149 школ, 150 союзов, 15 фондов и 4 медцентра.
Утверждения врача-армянина о том, что он христианин и не имеет какого-либо отношения к Гюлену и его последователям, не возымели результата. Медцентр был закрыт по решению совета министров, вследствие чего он лишился возможности обжаловать решение.