Հնդկաստանում բժշկական սխալի պատճառով երեխաներ են տուժել. նրանց սխալ պատվաստանյութ են ներարկել: Հնդկաստանի արեւելքում գտնվող Արեւմտյան Բենգալ նահանգում հիվանդանոց են տեղափոխել 67 երեխաների: Պարզվել է` նրանց հարկ եղած պատվաստանյութի փոխարեն հեպատիտ B-ի վարակի դեմ դեղամիջոց են ներարկել:
Տուժել են մինչեւ հինգ տարեկան երեխաներ: Բժիշկների սխալը նկատել է 14 ամսական երեխայի հայրը: Բժիշկները հասցրել էին պատվաստել 114 երեխայի, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Տեղի իշխանությունները կատարվածի քննություն են սկսել: Մի քանի բժիշկներ ժամանակավորապես հեռացվել են աշխատանքից: Տուժած երեխաների ծնողները բռնել են առողջապահության նախարարության տեղի ներկայացուցչին: Ներկայումս նա ազատ է արձակվել` ոստիկանության միջամտությունից հետո, հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

В Индии массово пострадали дети из-за ошибки врачей – малышам дали не ту вакцину. В штате Западная Бенгалия на востоке Индии госпитализированы 67 детей: как оказалось, детям вместо нужной вакцины ввели средство против вируса гепатита B.
Пострадали дети в возрасте до пяти лет. Ошибку врачей заметил отец 14-месячного ребенка. Медики успели провести вакцинацию порядка 114 детей, сообщает РИА Новости.
Местные власти начали расследование происшедшего. Несколько врачей временно отстранены от работы. Родители пострадавших детей захватили представителя местного министерства здравоохранения. К настоящему времени он освобожден – после вмешательства полиции, сообщает ИТАР-ТАСС.