Զորավարժություններով Բաքուն տորպեդահարում է Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված համաձայնությունները: Այս մասին նոյեմբերի 10-ին կայացած ՀՀ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը:
Նա հիշեցրել է, որ այդ զորավարժություններին արդեն արձագանքել է ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: Ըստ նշված համաձայնությունների՝ ադրբեջանական կողմը պետք է 40 օր առաջ տեղեկացնի նման զորավարժությունների մասին, ինչը չի արել:
«Դա նշանակում է, որ Բաքուն շարունակում է խափանել ձեռք բերված համաձայնությունները կյանքի կոչելու գործը»,- ընդգծել է Քոչարյանը:

Военными учениями Баку торпедирует соглашения, достигнутые в Вене и Санкт-Петербурге. Об этом заявил журналистам после заседания Правительства 10 ноября замминистра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.
Он напомнил, что с реакцией на эти учения уже выступил глава армянского внешнеполитического ведомства  Эдвард Налбандян. В соответствии с указанными соглашениями, азербайджанская сторона должна была за 40 дней оповестить о таких учениях, чего она не сделала. «А значит, Баку продолжает торпедировать претворение в жизнь достигнутых соглашений», - подчеркнул Кочарян.