Իրանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է տեղի իշխանությունների հետ` պարզելու ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը Իրանում գնացքի բախման հետեւանքով զոհվածների եւ տուժածների շրջանում: Այդ մասին ասվում է ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
ԱԳՆ-ն նաեւ խորին ցավակցություն է հայտնել զոհերի ընտանիքներին, վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում:
Նշենք, որ Կարմիր մահիկի նախագահ Ալի Յահայեն հայտնել է, թե Իրանում գնացքների բախումից զոհերի թիվը կարող է հասնել 40–ի, վիրավորները մոտ 100–ն են։ Նրա խոսքով՝ վթարը մեծամասշտաբ է, եւ ներկայումս զոհերի թիվը տատանվում է 30-40–ի սահմաններում։ Որոշ ուղեւորներ ուղղակի ողջ–ողջ այրվել են, այնպես որ այս պահին դժվար է հայտնել զոհերի կոնկրետ թիվը։

Посольство Армении в Иране находится на постоянной связи с представителями местных властей для выяснения информации относительно наличия граждан Армении среди погибших и пострадавших в результате столкновения поездов. Об этом написано в заявлении, распространенном МИД Армении.
МИД Армении выразил глубочайшие соболезнования семьям погибших, пожелав при этом скорейшего выздоровления раненым.
Отметим, что  заместитель председателя Красного полумесяца Аль Яхайе (Ali Yahyaei) заявил о том, что число погибших в результате столкновения поездов в Иране может увеличиться до 40 человек, ранены примерно 100 человек. По его словам, масштабы катастрофы велики, и в настоящее время число погибших колеблется от 30 до 40. Некоторые пассажиры сгорели заживо, так что в данный момент сложно назвать точное число погибших.