Դեկտեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է  խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արեւելյան հատվածում, որտեղ, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից /շուրջ 1400 կրակոց/ հակառակորդը կիրառել է նաեւ 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետեր /9 արկ/ եւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /1 արկ/: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում, ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 125 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան  2000 կրակոց:
Հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստ չի ունեցել:
Ինչ վերաբերում է երեկ երեկոյան ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցների կողմից տարածված այն լուրերին, թե իբր ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արեւելյան ուղղությամբ տեղի ունեցած «դաժան մարտերի ընթացքում» հայկական կողմը տվել է 1 զոհ եւ 9 վիրավոր, ոչ այլ ինչ է, քան հերթական ապատեղեկատվություն:
ՊԲ առաջապահ ուժերը, ինչպես երեկ` ողջ օրվա ընթացքում, այնպես էլ անցած գիշեր շարունակել են  վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդին տվել համարժեք պատասխան:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire all along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces about 125 times, from late Thursday night to early Friday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 2,000 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber weapons, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
More intense violations were recorded in the eastern sector of the frontline, where the adversary fired around 1,400 shots from various caliber weapons, nine shells from mortars, and one shell from an automatic grenade launcher.
The Armenian side, however, suffered no casualties.
As for the “news” which some Azerbaijani media spread on Thursday evening, according to which, allegedly, the Armenian side suffered one casualty and nine wounded “during heavy fighting” in an easterly direction of the line of contact, it is nothing more than yet another disinformation.
The NKR Defense Army vanguard units have continued confidently carrying out the military task set before them, and have given an adequate response to the adversary, when necessary.