Դեկտեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է  խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արեւելյան հատվածում, որտեղ, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից /շուրջ 1400 կրակոց/ հակառակորդը կիրառել է նաեւ 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետեր /9 արկ/ եւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /1 արկ/: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում, ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 125 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան  2000 կրակոց:
Հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստ չի ունեցել:
Ինչ վերաբերում է երեկ երեկոյան ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցների կողմից տարածված այն լուրերին, թե իբր ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արեւելյան ուղղությամբ տեղի ունեցած «դաժան մարտերի ընթացքում» հայկական կողմը տվել է 1 զոհ եւ 9 վիրավոր, ոչ այլ ինչ է, քան հերթական ապատեղեկատվություն:
ՊԲ առաջապահ ուժերը, ինչպես երեկ` ողջ օրվա ընթացքում, այնպես էլ անցած գիշեր շարունակել են  վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդին տվել համարժեք պատասխան:

ВС Азербайджана в ночь на 2 декабря продолжили нарушать режим перемирия по всем направлениям линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, наиболее интенсивный обстрел был зафиксирован на восточном направлении линии соприкосновения, где противник, помимо стрелкового оружия различного калибра (около 1400 выстрелов) применил минометы калибра 60 и 82 мм (9 снарядов) и гранатометы (1 снаряд). В целом за указанный период азербайджанская сторона нарушила режим перемирия около 125 раз, произведя по карабахским позициям более 2000 выстрелов. С карабахской стороны потерь нет.
Что касается сообщений некоторых азербайджанских СМИ об 1 убитом и 9 раненных с карабахской стороны в результате «жестоких боев», то это не более, чем очередная дезинформация.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу и в случае необходимости прибегли к ответным действиям.