Ազգային ժողովն այսօր` դեկտեմբերի 23-ին, վավերացրեց միանգամից 3 վարկային համաձայնագիր:
2016 թվականի նոյեմբերի 30-ին ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջեւ համապատասխան վարկային համաձայնագրին կողմ քվեարկեց 78, դեմ` 24, ձեռնպահ 2 պատգամավոր, Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2016 թվականի նոյեմբերի 11-ին ստորագրված «Ենթակառուցվածքների կայունության աջակցության ծրագիր. երկրորդ փուլ (ընթացիկ գործառնություններ)» վարկային համաձայնագրին` կողմ 78, դեմ` 24, ձեռնպահ` 2 պատգամավոր, իսկ Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի միջեւ 2016թ. դեկտեմբերի 9-ին ստորագրված «Զարգացման քաղաքականության չորրորդ վարկ» վարկային համաձայնագրին` կողմ քվեարկեց 78, դեմ 23, ձեռնպահ 2 պատգամավոր:
Նշենք, որ այս վարկային համաձայնագրերով իշխանությունները շուրջ 190 մլն դոլարի վարկ են վերցնում բյուջետային ծախսերի համար:

YEREVAN. – The National Assembly of Armenia ratified three loan agreements, during its special session on Friday.
Accordingly, the loan agreement between the Armenian government and the French Development Agency was approved by a vote of 78 for, 24 against, and 2 abstentions.
The loan agreement between Armenia and the Asian Development Bank was endorsed by a vote of 78 for, 24 against, and 2 abstentions.
And the loan agreement between Armenia and the International Bank for Reconstruction and Development was authorized by a vote of 78 for, 23 against, and 2 abstentions.
Pursuant to these agreements, the Armenian authorities will get an around US$190million loan for budgetary expenditure.