Երեւանում այսօր` հունվարի 15-ին, ավտոտնակում մահացած հայտնաբերված երիտասարդներից երկուսը եղբայրներ են: Նրանք Աշտարակ քաղաքի բնակիչներ Արտյոմ եւ Արթուր Սարկիսովներն են: NEWS.am-ի տեղեկություններով Արթուր Սարկիսովը 25 տարեկան է, ամուսնացած, իսկ Արտյոմը նրա կրտսեր եղբայրն է` մասնագիտությամբ երաժիշտ: Արտյոմ Սարկիսովը բանակից հունվարի 11-ին էր զորացրվել:
Մահացած երիտասարդներից Գարիկ Ստեփանյանն էլ Ջերմուկ քաղաքից է, աշխատում էր ՀՀ ԱԻՆ-ում որպես փրկարար: Նա 23 տարեկան է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Երեւանում այսօր` հունվարի 15-ին, հայտնաբերվել է երեք երիտասարդի դի: Երեւանի Նազարբեկյանի փողոցի ավտոտնակներից մեկում` մեքենայի մեջ հայտնաբերվել է եղբայրներ Արթուր եւ Արտյոմ Սարկիսովների դին, իսկ մեքենայի կողքին` Գարիկի:

Двое молодых людей, чьи тела были обнаружены в Ереване 15 января, оказались братьями.  По данным Новости Армении NEWS.am, один из них 25-летний Артур Саркисов был женат, второй Артем по профессии музыкант. Артем Саркисов демобилизовался из армии 11 января. Третий погибший житель Джермука 23-летний Гарик Степанян работал спасателем.
Ранее сообщалось, что в Ереване 15 января были обнаружены тела трех молодых людей. В машине в гараже на улице Назарбекяна были обнаружены тела Артура и Артема Саркисовых, рядо с автомобилем тело Гарика. По предварительным данным они погибли в результате отравления угарным газом.