Իսրայելի պաշտպանության բանակը կոչ է անում Իրանին ու Սիրիային վերջ տալ իրավիճակի լարմանը եւ դադարեցնել ագրեսիան  Իսրայելի հյուսիսային սահմանին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Այսպիսի հայտարարությամբ է հանդես եկել Իսրայելի ՊԲ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջոնաթան Կոնրիկուսը՝ Twitter-ում մեկնաբանելով իրանական անօդաչու սարքի արձակումը դեպի Իսրայելի օդային տարածք:
«Իրանը ագրեսոր է, նրանք անօդաչու սարք էին ուղարկել ռազմական առաքելությամբ՝ խախտելով Իսրայելի ինքնիշխանությունը: Իսրայելի պաշտպանության բանակը պատրաստ է ցանկացած սցենարի եւ կոչ է անում Իրանին եւ Սիրիային դադարեցնել ագրեսիան»,-նշել է նա:
Ավելի վաղ օտարերկրյա լրագրողների համար նախատեսված ճեպազրույցի ժամանակ Իսրայելի պաշտպանության բանակի պաշտոնական ներկայացուցիչը  հայտնել է, որ «սիրիացիները կրակի հետ են խաղում, երբ թույլ են տալիս, որ իրանցիները իրենց տարածքից հարձակվեն Իսրայելի վրա: Մեն ունակ ենք  կոշտ պատասխան տալ բոլոր նրանց, ովքեր հարձակվում են մեր վրա»:
Հիշեցնենք, որ շաբաթ վաղ առավոտյան իսրայելական զինվորականանները խոցել էին իրանական թռչող սարքը, որը ներխուժել էր երկրի օդային տարածք Սիրիայից, ու ի պատասխան գրոհել էին «իրանական նշանակետերի վրա» հարեւան երկրի տարածքում: Ավելի ուշ Իսրայելի ՊԲ  մամուլի ծառայությունում հայտնել էին, որ Իսրայելի հյուսիսում ջախջախվել է իսրայելական F-16 կործանիչը:

The Israel Defense Forces (IDF) have called on Iran and Syria to end straining the situation and to stop their aggression at the northern border of Israel, reported TASS news agency of Russia.
Jonathan Conricus, Spokesman & Head of Social Media of the IDF, made such a statement on Twitter, as he commented on the launching of an Iranian unmanned aerial vehicle (UAV) toward Israeli airspace.
“Iran is the aggressor here. They sent a UAV on a military mission, violating Israeli sovereignty,” he wrote on his Twitter account. “The IDF is ready for all scenarios, urging Iran and Syria to cease aggression.”
On early Saturday morning, the Israeli military hit an Iranian drone which had entered the country’s airspace from Syria; and in response, they launched an airstrike on “Iranian targets” in Syria.
Later, the Israeli army press service informed that an Israeli F-16 jet had crashed in the north of the country; but its pilots had ejected safely.