ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել է, որ միանում է ժողովրդական հեղափոխությանն ու Նիկոլ Փաշինյանին։ Նա տեղեկացրել է, որ դա իր անձնական որոշումն է։
Սուրեն Մանուկյանը մասնավորապես գրել է.
«Ես՝ Սուրեն Մանուկյանս, 2018թ ապրիլի 22-26 եղել եմ գործուղման Բաթումիում, մասնակցում եմ ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովին, բայց ուշադիր հետեւում եմ Հայաստանում կատարվող իրադարձություններին եւ իմ համերաշխությունն եմ հայտնում ժողովրդական հեղափոխությանն ու նրա առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանին:
Ես միշտ հավատարիմ եմ եղել իմ ընտրողների՝ Տավուշի տարածաշրջանի ժողովրդի ձայնին, լինելով նրանց ընկերը:
Այս ամենը նկատի ունենալով եւ իմ ընտրողների պահանջին արձագանքելով այս վճռորոշ պահին միանում եմ համաժողովրդական շարժմանը:
Սա իմ անձնական որոշումն է»:
Նշենք, որ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը հայտարարել է, որ ԱԺ-ում վարչապետի թեկնածու են առաջադրելու Նիկոլ Փաշինյանին: Ամենայն հավանականությամբ նրա թեկնածությունը կպաշտպանի նաեւ «Ծառուկյան» դաշինքը: Այս երկու խմբակցությունները միասին ունեն 40 մանդատ, իսկ վարչապետի ընտրության համար անհրաժեշտ է 53 մանդատ:

Armenian Revolutionary Federation (ARF) Dashnaktsutyun Party MP Suren Manukyan has announced that he is joining the “people’s revolution” in Armenia.
“I express my solidarity with the people’s revolution and its leader, Nikol Pashinyan,” Manukyan wrote, in particular, on his Facebook page. “I have always been faithful to the voice of my voters—the people of Tavush region, being their friend.
“Considering all this and responding to my voters’ demand at this decisive moment, I [hereby] join the nationwide movement.”
After 11-day protest rallies by the opposition Civil Contract Party Political Council member and National Assembly “Way Out” (Yelk) Faction head Nikol Pashinyan-led movement, ex-President Serzh Sargsyan on Monday resigned from his recently-elected post of Prime Minister.
Nikol Pashinyan, in turn, announced that they are resuming their protests on Wednesday, since the ruling Republican Party of Armenia (RPA) wants to retain power at the expense of Sargsyan’s resignation.