Մի քանի շաբաթների ընթացքում անհայտ հանցագործները երկու անգամ ներխուժել են Արգենտինայի Վալենտին Ալսին քաղաքում Սուրբ Հակոբ հայկական եկեղեցի եւ գողացել մի շարք թանկարժեք իրեր, հաղորդում է El Diario Sur-ը՝ հղում կատարելով տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Պարբերականը նշում է, որ, մասնավորապես, եկեղեցուց գողացել են թանկարժեք խաչեր, մոմակալներ, ծաղկամաններ, երկու երգեհոն, նկարներ, սփռոցներ եւ վարագույրեր, ինչպես նաեւ կահույքի պարագաներ:
Եկեղեցու ծխականները մտահոգություն են հայտնել սուրբ մասունքների եւ իրերի գողության կապակցությամբ ու կոչ արել իրավապահ մարմիններին հետաքննել այդ հանցագործությունը:

For several weeks, Unknown people have got twice into the Armenian church of  Surp Hagop in Valentín Alsina, Argentina during the several weeks and stole a number of relics and valuable items,  El Diario Sur reported citing representatives of the local Armenian community.
As it was noted,  in particular, precious crosses, candlesticks, vases, two organs, paintings, tablecloths and curtains, as well as pieces of furniture were stolen from the church.
Church members expressed their concern about the stealing of sacred relics and called on law enforcement agencies to investigate this crime.