Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունն իրականացրեց իր առաջին առեւտրային չվերթը Երևանից Հուրգադա: Մեկնարկային G6 501 չվերթը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից մեկնեց 07:00-ին և վայրէջք կատարեց Հուրգադայի միջազգային օդանավակայանում տեղական ժամանակով 08:40-ին: Fly Arna-ի թիմի անդամները, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ներկայացուցիչների հետ միասին, մեկնման սրահում ողջունեցին ուղևորներին, իսկ Հուրգադայի միջազգային օդանավակայանում օդանավը դիմավորեցին ջրային կամարով և օդանավակայնում կազմակերպված հատուկ արարողությամբ
Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանն ասաց. «Ջերմորեն ողջունում ենք մեր մեկնարկային չվերթի բոլոր ուղևորներին, ովքեր այսօր մեկնում են սիրված զբոսաշրջային ուղղություն՝ Հուրգադա։ Շատ ոգեւորված ենք մեկնարկել չվերթներն այս բացառիկ հանգստավայրի ուղղությամբ, որտեղ կարելի է բացահայտել քաղաքի գլխավոր տեսարժան վայրերը, վայելել անհավանական լողափերն ու ջրային մարզաձեւերը։ FlyArna-ի թիմը հետեւողականորեն աշխատում է չվերթների աշխարհագրության ընդլայնման ուղղությամբ եւ շուտով կհայտարարի նոր ուղղությունների մասին»:

Fly Arna, Armenia’s national airline and a joint venture company between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia Group, operated its first commercial flight between Yerevan in Armenia and Hurghada in Egypt.
The inaugural flight G6 501 took off from Zvartnots International Airport at 7:00 am and landed in Hurghada International Airport at 8:40 am local time. Members of Fly Arna’s team along with representatives from Zvartnots International Airport were greeting the passengers at the terminal gate and the aircraft was also welcomed upon arrival at Hurghada International Airport with water cannon salute and a ceremony at the airport.
Fly Arna’s spokesperson, Gayane Antonyan, said: “A warm welcome to all passengers onboard our inaugural flight taking off to the beautiful city of Hurghada. We are excited to start the operations with this unique destination which represents a great holiday escape to travelers to explore the city’s ultimate attractions and enjoy the incredible beaches, activities, and water sports․ The team at Fly Arna is continuously working on expanding the route network and more destinations will be announced in the near future.”