«Պարոն Փաշինյանը, երբ եկավ իշխանության, ասում էր՝ ժողովուրդը տուգանելու մատերիալ չի, ճի՞շտ է, հիմի ժողովրդին ոչ թե տուգանելու մատերիալ է սարքել, այլ ժողովրդին լրիվ մատերիալ է սարքել»,- Գեղարքունիքի մարզի Գանձակ գյուղում «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանի հետ հանդիպմանը ասել է Վարդան Հայրապետյանը։
Նա նշել է, որ 20 ժամ ամեն օր ղեկին լինելով անհնար է փոքր խախտումներ թույլ չտալ, իսկ գործող սխալ համակարգի հետևանքով վարորդից բալեր հանելը, տուգանքներ վճարելն ու ընտանիք պահելն անհամատեղելի են։
Ի պատասխան՝ Արման Թաթոյանը տեղեկացրել է, որ բալային գործող համակարգը պետք է վերանայվի այնպես, որ երաշխավորվի ճանապարհային երթևեկության անվտանգությունը, բայց նաև վարորդներն անարդար վիճակում ու անարդար տուգանքների տակ չհայտնվեն:
Մասնավորապես, «Միասնության թևերի» ծրագրով` բալային շեմը բարձրանալու է մինչև 18 միավոր, ինչպես նաև կլինեն խախտումներ, որոնց դեպքում բալեր չեն հանվի։

«Когда господин Пашинян пришел к власти, он сказал, что люди - не материал для штрафов. Разве это так? Теперь он не сделал людей материалами для штрафов, а сделал их полностью материалами», — заявил Вардан Айрапетян во время встречи с кандидатом в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арманом Татояном в селе Гандзак Гегаркуникской области.
Он отметил, что, управляя автомобилем по 20 часов в день, невозможно не совершать мелких нарушений, и из-за нынешней неэффективной системы, снятие штрафных баллов с водителя, уплата штрафов и воспитание семьи несовместимы.
В ответ Арман Татоян сообщил, что существующую балльную систему следует пересмотреть таким образом, чтобы гарантировать безопасность дорожного движения, а также предотвратить несправедливое положение водителей и несправедливые штрафы.
В частности, в рамках программы «Крылья единства» пороговое значение баллов будет повышено до 18, а также будут введены нарушения, за которые баллы не будут вычитаться.