Թիվ 14 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի գործունեության հասցեից մոտ 100 մետր հեռավորությամբ՝ Էջմիածնի Մաշտոցի փողոցի բազմաբնակարան շենքի վրա, մի քանի օր է` քարոզչական պաստառ է փակցված։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզական պաստառը՝ վարչապետի լուսանկարով, չեն «տեսնում» ո´չ հանձնաժողովի անդամները, ո´չ Վաղարշապատի համայնքապետարանը, գրում է «Հետքը»։
Ընտրական օրենսգիրքը հստակ սահմանում է, որ Հանրության համար տեսանելի քարոզչական պաստառ, քարոզչական տպագիր և այլ նյութեր կարող են տեղադրվել միայն համայնքի ղեկավարի կողմից հատուկ այդ նպատակով առանձնացված վահանակների վրա, վճարովի գովազդային վահանակների վրա, ընտրական շտաբների վրա։
Բազմաբնակարան կամ ստորաբաժանված շենքերի վրա քարոզչական պաստառ, քարոզչական տպագիր և այլ նյութեր կարող են տեղադրվել միայն արտաքին պատերին տեղադրված վճարովի գովազդային վահանակների վրա:

Примерно в 100 метрах от окружной избирательной комиссии N14, на многоквартирном здании по улице Маштоца в Эчмиадзине уже несколько дней, как размещен предвыборный плакат. Предвыборный плакат партии «Гражданский договор» с изображением премьер-министра не «замечают» ни члены комиссии, ни мэрия Вагаршапата. Об этом пишет «Этк».
«Избирательный кодекс четко устанавливает, что видимые для общественности агитационные плакаты, печатные агитационные и другие материалы могут размещаться только на стендах, специально выделенных для этой цели руководителем общины, на платных рекламных щитах, а также в избирательных штабах. На многоквартирных зданиях агитационные плакаты, печатные агитационные и другие материалы могут размещаться только на платных рекламных щитах, установленных на наружных стенах», - отмечает «Этк».