Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի Ջուջեւան բնակավայրում երեկ ժամը 19.30–ի սահմանում տեղացած ուժեղ կարկուտը 100 տոկոսվ վնասել է ամբողջ բերքը։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում ասաց Ջուջեւանի վարչական ղեկավար Համբարձում Պետրոսյանը։
«Անշարժ ու շարժական գույքը մեր համայնքում չի վնասվել, միայն բերքն է 100 տոկոս վնասվել։ Ընկույզ, պնդուկ ունեինք, դրանք էլ են վնասվել։ Վերջին անգամ այսպիսի ուժեղ կարկուտ համայնքում տեղացել էր 2011թ–ին»,– ասաց Պետրոսյանը՝ նշելով, որ գյուղացիները կրած վնասի վերաբերյալ դիմումներ են ներկայացնում։
Հիշեցնենք, որ ըստ Նոյեմբերյանի համայնքապետարանի, առավել տուժել են Բաղանիս, Ջուջևան, Կոթի, Ոսկեվան և Ոսկեպար բնակավայրերը, որտեղ կարկուտը մեծ վնաս է հասցրել գյուղատնտեսական մշակաբույսերին, պտղատու այգիներին և բնակիչների տնտեսություններին։

В посёлке Джуджеван Ноемберянского региона вчера около 19:30 выпавший сильный град на 100 процентов повредил весь урожай. Об этом в беседе с Новости Армении-NEWS.am сообщил административный руководитель Джуджевана Амбарцум Петросян.
«Недвижимое и движимое имущество в нашей общине не пострадало, только урожай пострадал на 100 процентов. У нас были грецкие орехи, фундук, они тоже пострадали. В последний раз такой сильный град выпадал в общине в 2011 году», — сказал Петросян, отметив, что сельчане подают заявления о понесённом ущербе.
Напомним, что, по данным мэрии Ноемберяна, больше всего пострадали населённые пункты Баганис, Джуджеван, Коти, Воскеван и Воскепар, где град нанёс большой ущерб сельскохозяйственным культурам, плодовым садам и хозяйствам жителей.