Հուլիսի 2-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի դիվանագիտական խորհրդական Սայմոն Մորդյուին։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը՝ անդրադառնալով գործընկերության օրակարգի առաջնահերթություններին։ Մասնավորապես, ընդգծվել է էներգետիկայի ոլորտում և առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հարցի շրջանակում համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության իրավիճակի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 2 июля принял дипломатического советника президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен Саймона Мордью.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе СБ республики, в ходе встречи собеседники обсудили ход развития двусторонних отношений Армения-Европейский Союз, затронув приоритеты повестки партнерства. В частности, была подчеркнута важность углубления сотрудничества в сфере энергетики и в рамках вопроса расширения торгово-экономических связей.
В ходе встречи стороны также обменялись мнениями относительно ситуации в области региональной и международной безопасности.