Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ չորս տղամարդ՝ երկուսը Երևանի, երկուսը՝ Կոտայքի մարզի բնակիչ, ապօրինի ձեռք բերում և իրացնում են թմրանյութ։
Հուլիսի 29-ին՝ ժամը 18․50-ին, մայրաքաղաքի Նազարբեկյան փողոցում քրեական ոստիկանները չորսին էլ ձերբակալեցին և 33-ամյա երևանցու վարած ավտոմեքենայով հանդերձ տեղափոխվեցին Համայնքային ոստիկանության Մաշտոցի բաժին։
«Նետա» մակնիշի մեքենան կնիքվեց պահպանվող հատուկ տարածքում։Ձերբակալվածներից մեկի մոտ հայտնաբերվեց մոխրացած հետքով կաթուցիչ և մարիխուանայով փաթեթ։ Տղամարդիկ խոստովանեցին, որ տելեգրամ հավելվածի միջոցով ձեռք են բերել թմրանյութ, որը պետք է իրացնեին։
Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվեց քրեական վարույթ, որի շրջանակում կատարված խուզարկությամբ «Նետա» մակնիշի մեքենայում հայտնաբերվեց մարիխուանայի նմանվող 335 գրամ զանգվածով փաթեթ։
Օգոստոսի 1-ին խուզարկություն կատարվեց նաև Երևանի Հալաբյան փողոցի բնակիչ 29-ամյա տղամարդու տանը։ Հայտնաբերվեց կպչուն ժապավենով 30 փաթեթ՝ ընդհանուր  ավելի քան 20 գրամ մարիխուանայի նմանվող զանգվածով։

В Армении полицейские обнаружили партию наркотиков.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе полиции МВД республики, стражи порядка получили оперативную информацию о том, что четверо мужчин - двое жителей Еревана и двое жителей Котайкской области - незаконно приобретают и сбывают наркотики.
Полицейские 29 июля на улице Назарбекяна в Ереване задержали всех четверых и вместе с автомобилем, которым управлял 33-летний житель Еревана, доставили в Маштоцкий отдел Общинной полиции.
Мужчины признались, что приобрели наркотики через приложение Telegram, которые должны были сбыть.
По данному факту инициировано уголовное производство, в рамках которого при обыске в автомобиле марки «Нета» был обнаружен пакет с массой, похожей на марихуану, весом 335 граммов.
1 августа был проведен обыск и в доме 29-летнего жителя Еревана. Во время обыска обнаружены 30 пакетов, обмотанных липкой лентой, с общей массой более 20 г. вещества, похожего на марихуану.