ԱՄՆ Իլինոյս նահանգի բնակիչը վիճակախաղում շահել է 1 մլն դոլար՝ շնորհիվ այն տոմսի, որը ծննդյան օրվա կապակցությամբ նվեր էր ստացել ընկերոջից, հայտնում է Illinois Lottery-ն։
Տղամարդը պատմել է, որ կինը իր համար մեծ տոնակատարություն էր կազմակերպել, որի ընթացքում ընկերներից մեկը նրան ծրար էր նվիրել՝ վիճակախաղի մի քանի տոմսերով։ Դրանցից մեկը շահել է. օգոստոսի 8-ի Lotto Million 2 խաղարկության տոմսը նրան բերել է գլխավոր մրցանակը՝ 1 մլն դոլար։
Սկզբում տղամարդը նույնիսկ չի հասկացել, որ ջեքփոթ է շահել։ Նա խնդրել է ընկերոջը ստուգել տոմսը, բայց նա նույնպես սխալվել է և մտածել, թե շահումը կազմում է ընդամենը 1 հազար դոլար։
«Ես մտածեցի՝ հազար դոլարն էլ վատ չէ, հրաշալի օր է», — պատմել է հաղթողը։
Կնոջ հետ միասին նա գնացել է վիճակախաղի կենտրոն, որպեսզի ստանան, ինչպես իրենք էին կարծում, 1 հազար դոլարը։ Սակայն կենտրոնի աշխատակիցը ամուսիններին հայտնել է, որ իրականում տոմսը նրանց բերել է 1 մլն դոլար։ Տղամարդու վկայությամբ, կինն անակնկալից նույնիսկ արտասվել է։
Մեկ այլ տոմս էլ նրան լրացուցիչ 2 դոլար է բերել՝ մեկ այլ տողում երկու թվի համընկնման համար։
Շահումը ամուսինները նախատեսում են ծախսել Ֆլորիդայում բնակվող հարազատներին ամենամյա այցելությունների, ինչպես նաև, հնարավոր է, նոր ավտոմեքենայի և գոլֆ-քարի վրա։ Բացի այդ, ընտանիքը մտադիր է շահումը նշել՝ կրուիզով, որը կնվիրվի ամուսնության 40-ամյակին և երեխաների ծննդյան օրերին։

Житель американского штата Иллинойс выиграл $1 млн в лотерею благодаря билету, который получил в подарок от друга на свой день рождения, сообщает Illinois Lottery.
Мужчина рассказал, что жена устроила ему большой праздник, во время которого один из друзей подарил ему конверт с несколькими лотерейными билетами. Один из них оказался выигрышным — билет на розыгрыш Lotto Million 2 от 8 августа принес ему главный приз в $1 млн.
Сначала мужчина даже не понял, что сорвал джекпот. Он попросил друга проверить билет, но тот тоже ошибся и решил, что выигрыш составляет всего $1 тыс.
«Я подумал: тысяча долларов — тоже неплохо, это был отличный день», — рассказал победитель.
Вместе с женой он отправился в лотерейный центр, чтобы получить, как они считали, $1 тыс. Однако сотрудник центра сообщил супругам, что на самом деле билет принес им $1 млн. По словам мужчины, жена от неожиданности даже расплакалась.
Еще один билет принес ему дополнительные $2 за совпадение двух чисел в другой строке.
Выигрыш супруги планируют потратить на ежегодные поездки к родственникам во Флориду, а также, возможно, на новый автомобиль и гольф-кар. Кроме того, семья собирается отметить выигрыш круизом в честь 40-й годовщины свадьбы и дней рождения детей.