Հայ օլիգարխները Ձմեռ պապից ժողովրդի համար մեծահոգաբար խաղաղություն, երջանկություն եւ տնտեսական բարեկեցություն են ցանկանում: Թեեւ շատ ավելի լավ կլիներ, որ այդ հարցերում նրանք հույսը դնեին ոչ թե Ձմեռ պապի վրա, այլ փոքր ինչ ձգվեին եւ իրենց կարեցածի չափով օգնեին ժողովրդին:
«Ձմեռ պապից մեր ժողովրդի համար խաղաղություն, երջանկություն եւ բարեկեցություն եմ ցանկանում»,- NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց պատգամավոր, գործարար, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, հանրապետական Ռուբեն Հայրապետյանը: «Իսկ անձամբ Ձեզ համա՞ր» հարցին Հայրապետյանը պատասխանեց. «Ինձ համար ոչինչ չեմ խնդրում, Փառք Աստծո, ամեն ինչ ունեմ, դրա համար էլ խնդրում եմ միայն ժողովրդի համար»: Հայրապետյանը խոստովանեց, որ ամանորը տոնելու է Երեւանում, ընտանիքի հետ: Ինչ վերաբերում է ուտեստներին, պատգամավորի պնդմամբ, ինքը համադամասեր չէ եւ ուտում է ամեն ինչ, ինչ առաջարկում են:
Պատգամավոր, «DCA» ընկերության սեփականատեր Գագիկ Աբրահամյանը, ինչպես վայել է այդ գլամուրային անձին, Նոր տարին կդիմավորի Ֆրանսիայում: Ընդ որում, պատգամավորը խոստովանեց, որ առաջին անգամ է Նոր տարուն լքելու Հայաստանի սահմանները: Ինչ վերաբերում է ամանորյա նախասիրություններին, Գագիկ Աբրահամյանը, ի տարբերություն հայերի մեծամասնության, նախընտրում է ձուկը: Իսկ Սանտա-Կլաուսին (Փարիզում Ձմեռ պապը նրա համար անհասանելի կլինի) իր մաղթանքներով Աբրահամյանը յուրահատուկ չէր եւ խաղաղություն էր ուզում աշխարհի համար:
«Ձմեռ պապից տնտեսական վերածնունդ եմ ուզում»,- առանց մտածելու NEWS.am-ի թղթակցի հարցին պատասխանեց «Կիլիկիա» ընկերության սեփականատեր Աշոտ Բաղդասարյանը: Իսկ իր համար Բաղդասարյանը ոչինչ չի ուզում: Նա Ամանորը դիմավորելու է Երեւանում: Իսկ հարցին, թե որ ամանորյա ուտեստն է նախընտրում, Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Անգամ չգիտեմ, ես համադամասեր չեմ»:

Мира, счастья, экономического благосостояния великодушно просят армянские олигархи для народа от Деда Мороза. Хотя было бы лучше, если бы они в этих вопросах не уповали на Деда Мороза и маленько бы поднатужились и сами помогли бы народу чем могли.
«От Деда Мороза попрошу мира, счастья и благополучия для нашего народа», — заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am депутат-предприниматель, глава Федерации футбола Армении, республиканец Рубен Айрапетян. Отвечая на вопрос, «а что лично для Вас?», Айрапетян отметил: «Для себя не попрошу ничего, у меня, слава Богу, все есть, поэтому я прошу только для народа». Айрапетян признался, что новогодние праздники проведет в Ереване в кругу семьи. А что касается кулинарных пристрастий, то, по утверждению депутата, он не гурман и ест все, что ему предлагают.
Депутат-предприниматель, владелец бриллиантовой компании «DCA» Гагик Абрамян («Бриллиант Гаго»), как и полагается такой гламурной личности, проведет Новый год во Франции. При этом депутат признался корреспонденту Новости Армении – NEWS.am, что он впервые на Новый год покидает пределы Армении. Что же касается новогодних пристрастий в еде, то Гагик Абрамян в отличие от большинства армян предпочитает рыбу мясу. А в своих пожеланиях к Санта Клаусу (поскольку, будучи в Париже Дед Мороз будет для него уже недосягаем) Абрамян был не уникален, он попросил от Санты – мира миру.
«Прошу от Деда Мороза экономического ренессанса», — не задумываясь, ответил на вопрос корреспондента Новости Армении – NEWS.am владелец компании «Киликия» Ашот Багдасарян. А на наш вопрос «а для себя лично?», Багдасарян благородно ответил: «Ровным счетом ничего». Он признался, что проведет новогодние праздники в Ереване. А вот на вопрос о том, какое новогоднее блюдо он особенно предпочитает, Багдасарян затруднился ответить: «Даже не знаю, я ведь не гурман».