Երեւանում հունվարի 21-23-ը կայանալու է միջազգային ժյուրիի նիստ, որը որոշելու է «Երիտասարդական պալատի» շենքի տեղում կառուցվելիք շենքի լավագույն նախագիծը:
«Intercontinental» անունը կրող հյուրանոցային համալիրի ճարտարապետական կոնցեպցիայի մշակման համար հայտարարված բաց միջազգային մրցույթին մասնակցում են 1145 ճարտարապետներ աշխարհի մոտ 60 երկրից, այդ թվում 130 հայտ Ռուսաստանի Դաշնությունից, 100 հայտ՝ Հայաստանից, 92 հայտ՝ ԱՄՆ-ից, 90 հայտ՝ Ֆրանսիայից, 71՝ Հունաստանից, 57՝ Իսպանիայից, 51՝ Իտալիայից, 50՝ Գերմանիայից, 35՝ Ճապոնիայից։
ՄԻջազգային ժյուրիի կազմում են «Ավանգարդ մոթորս» ընկերության նախագահ Էդուարդ Ավետիսյանը, Հայաստանի ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը, Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը, մասնագետներ արտերկրից:
Հաղթող նախագծերը ստանալու են 15, 30 եւ 70 հազար դոլար մրցանակներ, իսկ մրցույթի արդյունքների ամփոփումը տեղի կունենա հունվարի 24-ին:

21-23 января в Ереване пройдет заседание международного жюри, которое должно выбрать наилучший проект здания. Оно будет построено на месте здания Дворца молодежи.
В объявленном открытом международном конкурсе для разработки архитектурной концепции нового гостиничного комплекса под названием «Intercontinental» приняли участие 1145 архитекторов из 60 стран мира, в том числе, было 130 заявок из России, 100 — из Армении, 92 – из США, 90 — из Франции, 71 – из Греции, 57 – из Испании, 51 – из Италии, 50 – из Германии, 35 – из Японии.В состав международного жюри входят председатель компании «Авангард моторс» Эдуард Аветисян, председатель Союза архитекторов Армении Мкртыч Минасян, мэр Еревана Гагик Бегларян, специалисты из зарубежных стран.
Проекты-победители получат призы в 15, 30 и 70 тысяч долларов, а итоги конкурса будут подведены 24-го января.