ՀԱԿ-ի մաս կազմող «Հայրենիք ու պատիվ» կուսակցության քաղխորհուրդը որոշում է կայացրել նախագահական ընտրություններում, ստեղծված իրավիճակում, չսատարել որեւէ թեկնածուի, այդ թվում նաեւ ՀԱԿ ներկայացուցիչ, ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանին: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին տեղեկացրեց «Հայրենիք ու պատիվ» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Մարգարյանը:
«Պետք է ազատվել այս ռեժիմից: Հրանտ Բագրատյանը ի՞նչ արեց, որ հիմա էլ նախագահ դառնա: Սա է մեր որոշումը: Կարճ, հստակ , կոնկրետ: Մենք միայն Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին ենք տեսնում, ուրիշ ոչ ոքի չենք տեսնում եւ չենք սատարի, քանի որ նրանք երկիրը չեն կարող հանել ստեղծված իրավիճակից»,- ավելացրեց Գառնիկ Մարգարյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին, Հրանտ Բագրատյանը Facebook-ի իր էջում գրել է, որ իր գլխավորած «Ազատություն» կուսակցությունը քննարկելու է իր՝ նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հարցը: Նա հավելել է, որ դա ՀԱԿ-ի որոշումը չէ եւ եթե Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվի, ինքը կհանի թեկնածությունը:

Политический совет партии «Родина и честь», составляющей часть Армянского национального конгресса принял решение не поддерживать ни одного из кандидатов на президентских выборах, в том числе и представителя АНК, депутата от парламентской фракции АНК Гранта Багратяна. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщил председатель партии «Родина и честь» Гарник Маркарян.
«Необходимо избавиться от этого режима. Что сделал Грант Багратян, чтобы сейчас стать президентом? Это – наше решение. В качестве кандидата на предстоящих президентских выборах мы видим только лидера АНК Левона Тер-Петросяна и больше никого не будем поддерживать, поскольку никто другой не сможет вывести страну из созданной ситуации»,- добавил Гарник Маркарян.
Напомним, что 20 декабря Грант Багратян в своей странице на Facebook написал, что возглавляемая им партия «Свобода» обсудит вопрос о выдвижении его кандидатуры на предстоящих президентских выборах Армении. Он также добавил, что это не является решением АНК и если Левон Тер-Петросян выдвинет свою кандидатуру, он снимет свою.