ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի մայրաքաղաք  Սակրամենտոյում տղամարդը հրազենից կրակ է բացել ամանորյա հրավառությունը տեսնելու եկած մարդկանց վրա, ինչի հետեւանքով երկու հոգի զոհվել են, եւս 3-ը վիրավորվել են: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` վկայակոչելով CNN հեռուստաալիքը:
Կրակը հաջորդել է  բարերից մեկում տեղի ունեցած ծեծկռտուքին` նախնական տվյալներով չարագործը անխտիր կրակել է բոլորի վրա: «Ես տեսել եմ ատրճանակը ձեռքին մի տղամարդու: Նա բղավում էր եւ կրակում»,- պատմել է ականատեսը: Պատահարի վայրում խուճապ է սկսվել: Ականատեսների խոսքով` մի մարդ կալանավորվել է ոստիկանության կողմից, սակայն, պարզ չէ` դա հնցագործն է, թե` ոչ:
2013 թվականի սկզբին նվիրված տոնակատարությանը նահանգի մայրաքաղաքի հրապարակում  ընդհանուր առմամբ հավաքվել էր 40 հազար մարդ: Կրակոցների պատճառով քաղաքի իշխանությունները չեն իրականացրել կեսգիշերին նշանակված հրավառությունները:

Мужчина открыл стрельбу из огнестрельного оружия по людям, собравшимся посмотреть на новогодний салют в городе Сакраменто – столице американского штата Калифорния, в результате чего погибли два человека, еще трое получили ранения. Об этом сообщает РИА Новости, со ссылкой на телеканал CNN.
Стрельба последовала за потасовкой в одном из баров, по предварительным данным, злоумышленник стрелял без разбора. «Я видел мужчину с пистолетом в руке. Он кричал и стрелял»,– рассказал очевидец. На месте происшествия началась паника. По словам очевидцев, один человек был задержан полицейскими, пока не ясно, злоумышленник это или нет.
Всего на празднование начала 2013 года на площади столицы штата собрались порядка 40 тысяч человек. Из-за стрельбы власти города отменили намеченный на полночь пуск фейерверков и салютов.