Ռուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասում դատավճիռ է կայացվելու պատանի կողոպտչի նկատմամբ, ով զգալի գումար է վատնել առողջարանում: Ընկերների հետ տղան 150 հազար գողացված ռուբլի է ծախսել քեֆերի եւ սեքս-ծառայություններիվրա: Դատարանը պարտադրել է 12-ամյա Արտյոմ Զ.-ին եռամյա ուսուցում անցնել հատուկ դպրոցում:
Պատանին հայտնել է, թե որոշել է գնալ հարեւան Պյատիգորսկ` գումար գտնելու եւ «աղջիկների հետ զվարճանալու համար»:
Արտյոմը մտել է խանութ, եւ, մինչ վաճառողուհին զրուցում էր գնորդի հետ, դրամարկղիվ գումար էր գողացել ու փախել: Ապա նա կողոպտել էր մի քանի անցորդների եւ տաքսով վերադարձել հայրենի Գեորգիեւսկ:
Զանգելով ընկերներին` գողը հայտնել էր, որ գումար ունի եւ կարող են զվարճանալ: Նրանք աղջիկներ են կանչել եւ գնացել սաունա: Ընկերները սենյակ են վերցրել հյուրանոցում եւ մնացել այնտեղ երկու օր: Այդ ժամանակ Արտյոմի ավագ եղբայրը դիմել է ոստիկանություն եւ հայտնել նրա անհետացման մասին: Շուտով տղային ձերբակալել են:
Հետաքննության ժամանակ պարզվել է, որ տղայի մայրը նրանից հրաժարվել էր մի քանի տարի առաջ: Նա ապրում է այլ բնակավայրում եւ հազվադեպ զանգում որդուն:

В Ставропольском крае вынесен приговор юному грабителю, промотавшему внушительную сумму на курорте. Вместе с друзьями мальчик потратил на угощения и секс-услуги порядка 150 тысяч похищенных рублей. Суд обязал 12-летнего Артема З. пройти трехгодичное обучение в спецшколе.
По словам малолетнего осужденного кутилы, он решил поехать в соседний Пятигорск, чтобы раздобыть денег и «немного развлечься с девушками». Добравшись туда на маршрутке, Артем зашел в магазин и, пока кассирша разговаривала с покупателем, вытащил из кассы пачку пятитысячных купюр и убежал. Затем Артем обворовал нескольких прохожих, а потом вернулся в родной Георгиевск на такси.
Позвонив друзьям, воришка сообщил, что у него появились деньги и теперь они могут развлечься. Они вызвали по телефону девушек, и пошли с ними в сауну. Приятели сняли номер в гостинице и провели там два дня. Тем временем родной брат Артема обратился в полицию с заявлением о его исчезновении. Вскоре мальчика задержали стражи порядка, сообщает NEWSru.com.
В ходе расследования выяснилось, что мать курьезного грабителя отказалась от родительских обязанностей несколько лет назад. Она проживает в другом населенном пункте и лишь изредка созванивается с сыном.