Կնոջը խեղդելու փորձի մեջ մեղադրվող ԱՄՆ-ի CBS հեռուստաալիքի հաղորդավար Ռոբ Մարիսոնը լքել է աշխատանքըց: Նա հիմնավորել է, որ այժմ «իր համար գլխավոր եւ միակ կարեւոր բանն» իր ընտանիքն է:
44-ամյա հեռուստահաղորդավարին օրերս  ձերբակալել էին զոքանչի ահազանգի հետքերով ժամանած ոստիկանները: Վերջիններս Մորիսոնի կնոջ` 40-ամյա Էշլիի պարանոցին խեղդելու հետքեր էին հայտնաբերել: Մորիսոնի դեմքին էլ կապտուկներ են եղել` կինը նրան հարվածել էր հեռակառավարման վահանակով:
ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ Մորիսոնը հարբած է եղել եւ ձերբակալության ժամանակ շարունակել է  սպառնալ կնոջը: Հեռուստահաղորդավարը 100 հազար դոլար տուգանքի դիմաց ազատվել էր, սակայն դատավորն արգելել է նրան մոտենալ կնոջը կամ տուն մտնել:
Նախկին ծովային հետեւակ Ռոբ Մորիսոնը CBS-ում առավոտյան երկու  հաղորդում էր վարում: Նախկինում նա թղթակից էր աշխատել Իրաքում, Աֆղանստանում եւ Հայիթիում: Ըստ իրավապահ մարմինների աշխատակիցների` իրենք Մորիսոնի տուն առաջին անգամ չէին գնացել: 2003-2009թթ. ընթացքում Էշլին ամուսնու հետ վեճերից հետո յոթ անգամ ոստիկանություն է դիմել: Մորիսոններն ունեն յոթնամյա որդի:

Ведущий американского телеканала CBS Роб Моррисон, которого обвинили в попытке задушить жену, ушел с работы. Свое решение он объяснил тем, что в настоящее время «главным и единственным приоритетом» для него является семья.
44-летний телеведущий был арестован на днях после того, как его теща вызвала полицию. Прибывшие на место происшествия полицейские обнаружили на шее 40-летней супруги Моррисона Эшли следы удушения. На лице самого Моррисона были ссадины: обороняясь, женщина ударила его пультом от телевизора.
Как передает ИТАР-ТАСС, Моррисон находился в изрядном подпитии и при задержании продолжал угрожать жене. Телеведущий был отпущен под залог в 100 тыс долларов, однако судья запретил ему подходить к жене или заходить домой.
Бывший морской пехотинец Роб Моррисон вел на CBS две утренние передачи. Ранее он работал корреспондентом в Ираке, Афганистане и на Гаити. По словам сотрудников правоохранительных органов, им пришлось приехать в дом Моррисонов не в первый раз. С 2003 по 2009 год Эшли семь раз вызывала полицию после ссоры с мужем. У Моррисонов есть 7-летний сын.