«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննսիյանը պետք է իր քայլերը որոշակիացնի: Այդ մասին այսօր՝ փետրվարի 21-ի մամուլի ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի մարդու իրավունքների առաջին պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանը:
«Կարծում եմ՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար ստեղծվել է իրավիճակ, երբ նա պետք է վճռական քայլերի դիմի: Ի տարբերություն Հայաստանի առաջին եւ երկրորդ նախագահների՝ Սերժ Սարգսյանը մշտապես փորձել է խուսափել հակառակորդների հետ ուղղակի բախումից: Հուսով եմ, կգտնվի չեզոք տարածք, որտեղ նա եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կհանդիպեն»,- ընդգծել է նա:
Հովհաննիսյանի նախկին կուսակցի խոսքով՝ քաղաքական փակուղուց դուրս գալու ելքը իշխանությունների հետ համագործակցության մեջ չէ, այլ համակարգային փոփոխություններում: «Առաջին հերթին հարկավոր է խորհրդարանական նոր ընտրություններ անցկացնել: Իշխանությունը պետք է պատրաստ լինի մեկ օրում ընդդիմության վերածվելուն»,- ամփոփել է Լարիսա Ալավերդյանը:

Лидеру партии «Наследие» Раффи Ованнисяну предстоит предпринять  решительные шаги. Об этом на пресс-конференции 21 февраля заявила первый омбудсмен Армении, депутат парламента прошлого созыва от партии «Наследие» Лариса Алавердян.
«Я считаю, что для Раффи Ованнисяна создалась ситуация, когда ему предстоят решительные шаги. В отличие от первого и второго президентов страны, Серж Саргсян всегда старался избежать прямых столкновений со своими оппонентами. Надеюсь, что найдется нейтральное место, где они с Раффи Ованнисяном  смогут встретиться», - подчеркнула она.
По словам бывшей соратницы Ованнисяна, выход из политического  тупика не в безоговорочном сотрудничестве с властью, а в системных изменениях. «В первую очередь, необходимо провести новые парламентские выборы. Власть должна быть готова в один день превратиться в оппозицию», - заключила Лариса Алавердян.