Հաղթանակի հասնելու եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դե յուրե նախագահ հռչակելու համար անհրաժեշտ է Սերժ Սարգսյանին զրկել հանգստից: Այս մասին, Ազատության հրապարակում հայտարարեց Ազգային ժողովի ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը` հանդես գալով նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողմակիցների հանրահավաքում:
«Սերժ Սարգսյանն այսօրվանից պետք է կորցնի հանգիստ քունը, ցանկացած պահի նա պետք է զգա իշխանությունը կորցնելու վտանգը, նա երբեք չի եղել եւ երբեք չի լինի Հայաստանի նախագահ»,-ասաց Փաշինյանը:
Նրա խոսքով` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունները հանրապետությունում ի հայտ բերեցին երկու քաղաքական բեւեռ` մեկը ռեժիմն է, իսկ մյուսը համախմբված ժողովուրդը` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ: Միաժամանակ, ընդդիմադիր գործիչը զգուշացրեց որեւէ հապշտապ եւ հախուռն գործողությունների չդիմել, որովհետեւ այն կողմը, որը նման քայլերի կդիմի, պարտություն կկրի:
Փաշինյանը նաեւ ընդգծեց իշխանությունների կողմից որեւէ ուժային գործողություն բացառելու անհրաժեշտությունը: Ընդ որում, նա վստահություն հայտնեց, որ ընդդիմությանը կհաջողվի դա անել: Մյուս կողմից, ըստ Փաշինյանի, ընդդիմությունը պետք է բացառի որեւէ պայմանավորվածություն իշխանությունների հետ:
Հանրահավաքում ելույթ ունեցան նաեւ «Ժառանգության» կուսակցության վարչության քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանը, «Ժառանգության» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը, Հայաստանի խորհրդարանի նախկին փոխխոսնակ Կարապետ Ռուբինյանը:

YEREVAN. – Member of the Armenian National Congress Nikol Pashinyan addressed participants of the Friday rally in support of Raffi Hovannisian, calling on them “not to let Serzh Sargsyan stay calm.”
“He must feel the danger of losing power, that he has never been and would not be the president of Armenia,” Pashinyan said, addressing the demonstrators.
According to him, the February 18 presidential election showed the country’s two political poles – the regime and society consolidated under the leadership of Raffi Hovannisian.
At the same time the opposition member warned against any hasty and chaotic actions, because the party that will take such steps will lose. Pashinyan also stressed the need to exclude any use of force by the authorities. At the same time, he said opposition should rule out reaching any agreements with the ruling regime.
Secretary of the Heritage party Stepan Safaryan, secretary of the parliamentary faction Zaruhi Postanjyan and former deputy speaker of the parliament Karapet Rubinyan also took the floor.