Ռուսաստանի Լենինգրադի մարզի կադաստրային պալատի ղեկավարի կինը՝ Սվետլանա Պյատունինան, տնային կալանքի է ենթարկվել։ Այդ մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, Պյատունինային ձերբակալել էին փետրվարի 21-ին՝ «Օբորոնսերվիս»-ի գործով։ Իրավապահների տվյալով՝ Պյատունինայի անվամբ հողեր են գրանցվել, որոնք ապօրինաբար օտարվել էին պաշտպանության նախարարությունից։ Քննությունը կարծում է, որ Վսեվոլժսկում մասնավորեցվել է ավելի քան 450 հա հողատարածք՝ մոտ միլիարդ ռուբլի կադաստրային արժեքով, հայտնում է vesti.ru-ն։
Հիշեցնենք, առաջին իսկ խուզարկությունների արդյունքում իրավապահները գույքի սեփականաշնորհման վկայականների կույտեր էին գտել, որոնցից 150-ը Պյատունինայի անունով էր, 50-ը՝ նրա մոր։
Նաեւ հայտնի էր դարձել, որ նյութերում «Օբորոնսերվիս»-ի գործով ամբաստանյալ Ելենա Վասիլեւայի, ինչպես նաեւ Վսեվոլժսկի շրջանի գլխավոր ճարտարապետ Էդուարդ Հակոբյանի ստորագրությամբ փաստաթղթեր են գտնվել:

Жена замдиректора кадастровой палаты Росреестра по Ленинградской области России Светлана Пятунина заключена под домашний арест. Об этом сообщают в Следственном комитете.
Напомним, 21 февраля ее задержали по делу «Оборонсервиса». По данным правоохранителей, на имя Пятуниной регистрировались земли Левашовского военного лагеря, которые незаконно отчуждали у Минобороны. Следствие считает, что в частные руки во Всеволожском районе ушло более 450 гектаров, кадастровой стоимостью почти в миллиард рублей, сообщает «Вести.Ру».
Как сообщалось ранее, после первых обысков по делу у оперативников оказались стопки одинаковых свидетельств о собственности, где была указана фамилия Пятунина. Собственницей примерно 150 участков стала жена чиновника, а 50 - ее мать.
Также стало известно, что в материалах дела есть бумаги с подписями бывшей главы Департамента имущественных отношений Минобороны и обвиняемой по делу «Оборонсервиса» Евгении Васильевой, а также покойного главного архитектора Всеволожского района Эдуарда Акопяна.