Մարտի 3-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Յան Կելլիի, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե քննարկվեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին առչնվող հարցեր: Անդրադարձ կատարվեց վստահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցների վերաբերյալ եռանախագահների կողմից նախորդ հանդիպման ընթացքում արված առաջարկին:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց համանախագահների` առաջիկայում տարածաշրջան կատարելիք այցի շուրջ:
Էդվարդ Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրեց, որ Փարիզում կայացած Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների` համանախագահների հետ նախորդ երկու հանդիպումների ժամանակ համաձայնեցված համատեղ մամլո հաղորդագրությունները ադրբեջանական կողմը ոչ միայն այդպես էլ չհրապարակեց, այլեւ, արդեն բնորոշ դարձած ոճով, ներկայացրեց քննարկված հարցերի հետ առչնություն չունեցող հաղորդագրություններ: Արդեն ավանդույթ է դարձել, երբ ադրբեջանական կողմը մերժում է եռանախագահների կողմից ներկայացված առաջարկները եւ հետո մտահոգություն հայտնում բանակցային գործընթացի վերաբերյալ:
Նախարար Նալբանդյանը վերստին շնորհակալություն հայտնեց համանախագահներին` կարեւոր եւ հետեւողական միջնորդական առաքելության համար, որի վկայությունն են նաեւ եռանախագահ երկրների ղեկավարների կողմից լ’Ակվիլայում, Մուսկոկայում, Դովիլում եւ Լոս-Կաբոսում արված համատեղ հայտարարությունները:
ԱԳ նախարարը վերահաստատեց, որ Հայաստանը համանախագահների հետ միասին շարունակելու է ջանքերն` ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:

On March 3 in Paris Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian met with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Igor Popov, Jacques Faure and Ian Kelly and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
Issues relating to the settlement process of the Nagorno-Karabakh conflict were discussed. The participants touched upon the proposal of the Co-Chairs made during the previous meeting on confidence building measures.
An agreement was reached about the upcoming visit of the Co-Chairs to the region.
Edward Nalbandian drew the Co-Chairs’ attention to the fact that after the previous two Paris meetings of the Co-Chairs and the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan, the Azerbaijani side not only did not publish the agreed upon texts of the joint press releases, but in their manner which became habitual, presented comments which had no relation to the content of the discussions during the meetings. It has become habitual for the Azerbaijani side to reject the proposals of the Co-Chairs, and then express concerns about the state of the negotiation process.
Minister Nalbandian once again thanked the Co-Chairs for their important and significant mediation efforts, expressions of which are also the joint statements of the heads of the Co-Chair states in L’Aquila, Muskoka, Deauville and Los Cabos.
The Foreign Minister reassured that Armenia together with the Co-Chairs will continue the efforts aimed at the exclusively peaceful resolution of the Nagorno-Karabakh conflict.