Շիրակի նախկին մարզպետն ամենապարկեշտը եղավ: Այդ մասին մարտի 7-ին հայտարարել է նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` ելույթ ունենալով Գյումրիի բնակիչների առջեւ, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Նշենք, որ սա Հովհաննիսյանի արդեն երկրորդ հանդիպումն է գյումրեցիների հետ, առաջինը կայացել է փետրվարի 23-ին: Այս հանդիպումը եւս բազմամարդ էր:
«Մարզպետն ինքը հրաժարական տվեց, թեեւ ոչ այն պատճառով, որ վատ էր ծառայում մարզին, այն որովհետեւ չկարողացավ ընտրություններին ապահովել կուսակցության պլանը: Եւ այդուհանդերձ, մի նեղացեք ինձնից այս խոսքերի համար, նա ամենապարկեշտը եղավ, քանի որ այլեւս չէր կարող նայել ձեր աչքերին: Եւ դրանից հետո պարոն Լիցկան (Սյունիքի մարզպետի մականունն է-խմբ.) եւ մյուս բոլոր մարզպետները պետք է հրաժարական տան»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով, մինչեւ ապրիլի 9-ը գործող ողջ իշխանությունը պետք է հեռանա. «Գյումրեցիների 70, իսկ ոչ պաշտոնական թվերով 90 տոկոսով ժողովուրդը հայտարարում է: Գյումրին Վանաձորը, Կապանը, ողջ հանրապետությունը որեւէ մեկի սեփականությունը չեն: Մենք ամենուր ենք, պարոն Սերժ Սարգսյան:  Մենք հրապարակումներում ենք, թատրոններում, գործարաններում, ինստիտուտներում: Եւ մենք ասում ենք . «Կեցցե Հայաստանը»:

Экс-губернатор Ширакской области оказался самым порядочным. Об этом 7 марта заявил экс-кандидат в президенты, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, выступая на митинге своих сторонников во втором городе Армении Гюмри, административном центре Ширакской области, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
Отметим, что это уже вторая встреча Ованинсяна с гюмрийцами после выборов – первая состоялась 23 февраля. Нынешняя встреча также оказалась многолюдной.
«Губернатор сам подал в отставку – хотя и не потому, что плохо служил своей области, а потому, что не смог обеспечить на выборах спущенных своей партией показателей. И все-таки – не обижайтесь на меня за эти слова – он оказался самым порядочным, потому что больше не мог взглянуть вам в глаза. И после этого господин Лиска (прозвище губернатора Сюникской области – ред.) и все остальные губернаторы должны подать в отставку», – сказал Ованнисян. До 9 апреля, добавил он, вся действующая власть должна уйти: «С 70% голосов гюмрийцев, а с неофициальными – 90%, народ заявляет: Гюмри, Ванадзор, Капан, вся республика – не чья-то собственность. Республика - собственность всего народа! Мы везде, господин Серж Саргсян. Мы - на площади, в театре, на заводе, в институте. И мы говорим: «Да здравствует Армения!».