Կովկասում 5,2 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Ստորերկրյա ցնցումներն զգացվել են Կարաչաեւո-Չերկեսիայի հանրապետության լեռնադահուկային Դոմբայ հանգստավայրում:
Երկրաշարժի հարվածը գրանցվել է Երեւանի ժամանակով 02:35-ին: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվել է 10 կմ խորության վրա, հաղորդել են Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի երկրաֆիզիկական ծառայությունից:
Ինչպես հաղորդում է «կոմսոմոլսկայա պրավդան»՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԻՆ-ի Հյուսիսային Կովկասի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը, երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Վրաստանի տարածքում, որն ամենայն հավանակությամբ եղել է 5,6 մագնիտուդով:

A 5.2-magnitude earthquake hit the Caucasus. The tremor was felt in the Dompay alpine skiing resort of the Karachay-Cherkess Republic, Russia
The seismic activity was recorded at 2:35am Armenia time. Its hypocenter was ten kilometers beneath the surface, the Russian Geophysical Service informed.
The epicenter of the underground shaking was in Georgia where, in all likelihood, it measured 5.6, Komsomolskaya Pravda reports, referring to the press service of the North Caucasus General Department of the Emergency Situations Ministry of Russia.