Կովկասում 5,2 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Ստորերկրյա ցնցումներն զգացվել են Կարաչաեւո-Չերկեսիայի հանրապետության լեռնադահուկային Դոմբայ հանգստավայրում:
Երկրաշարժի հարվածը գրանցվել է Երեւանի ժամանակով 02:35-ին: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվել է 10 կմ խորության վրա, հաղորդել են Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի երկրաֆիզիկական ծառայությունից:
Ինչպես հաղորդում է «կոմսոմոլսկայա պրավդան»՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԻՆ-ի Հյուսիսային Կովկասի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը, երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Վրաստանի տարածքում, որն ամենայն հավանակությամբ եղել է 5,6 մագնիտուդով:

На Кавказе произошло землетрясение магнитудой 5,2. Подземные толчки ощущались в районе горнолыжного курорта Домбай на территории Карачаево-Черкесской Республики.
Удар стихии был зарегистрирован в 02:35 по московскому времени. Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км, сообщили в Геофизической службе Российской академии наук, передает НТВ.
Как сообщает «Комсомольская правда» со ссылкой на пресс-службе ГУ МЧС России по КЧР, до Северного Кавказа докатились отголоски землетрясения на территории Грузии, предположительно, магнитудой 5,6.