Հայաստանի կառավարությունը մեծ նշանակություն է տալիս արդարադատության ոլորտում բարեփոխումների Էստոնիայի փորձին: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 21-ին, կառավարությունում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը՝ Էստոնիայի արդարադատության նախարար Հանո Պեվկուրի հետ հանդիպման ժամանակ:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Էստոնիայի արդարադատության նախարարը եւս նշել է, որ իր երկիրը շահագրգռված է երկկողմ փոխգործակցությամբ: Հանո Պեվկուրին ընդգծել է, որ իրենք պատրաստ են իրենց փորձը կիսել դատական, նոտարական համակարգերում, կոռուպցիայի դեմ պայքարի եւ ծառայությունների մատուցման բնագավառներում, ինչպես նաեւ նպաստել Հայաստանի եվրաինտեգրման գործընթացին:
Այնուհետեւ կողմերը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Հանո Պեվկուրը վարչապետին է ներկայացրել Էստոնիայում հասարակական եւ տնտեսական ոլորտներում առկա վիճակն ու իրականացվող քայլերը:

Правительство Армении придает большое значение опыту Эстонии в области реформ в сфере правосудия. Об этом 21 мая заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян в ходе встречи с министром юстиции Эстонии Ханно Певкуром.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, эстонский министр отметил, что его страна заинтересована в двустороннем сотрудничестве. По его словам, Эстония готова поделиться накопленным опытом в области борьбы с коррупцией, системе правосудия, а также оказать содействие процессу евроинтеграции Армении.
Стороны обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Певкури представил армянскому премьеру экономическую ситуацию в Эстонии и предпринимаемые шаги.